wim hof metóda dýchacie cvičenie

Wim Hof dýchacie cvičenie

eBook – Wim Hof Metóda – 10 Benefitov, ktoré vám zaručene zlepšia život + Bonus: Funkčný návod na zmiernenie stresu
Získajte prístup k pravidelnej inšpirácii a extra bonusom, iba pre členov a ako DARČEK vám ZDARMA pošlem tento eBook, kde objavíte skvelé benefity metódy a funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať viac životnej energie, zdravia a sily pre šťastný život.

PREČO VLASTNE DÝCHAME?

Pre život potrebujeme energiu, ktorú získavame chemickými reakciami, pri ktorých sa spotrebúva kyslík. Preto potrebujeme dýchať. Dýchanie je nevedomý proces kontrolovaný autonómnym nervovým systémom. Množstvo kyslíka, ktoré vdychujeme ovplyvňuje množstvo energie, ktorá sa uvoľňuje do buniek tela. Spôsob, akým dýchame, v skutočnosti významne ovplyvňujú chemické a fyziologické procesy v tele. V priebehu rokov vyvinul Wim Hof špeciálne dýchacie cvičenie, ktoré udržuje telo v optimálnej kondícii a pod úplnou kontrolou aj v záťažových situáciách. Dýchacia technika je v prvom rade založená na hlbokom nádychu bez napätia a uvoľnenom výdychu bez použitia sily.

INTRO

     Ľudia, ktorých Wim naučil dýchaciu techniku, vydržali pred očami lekárov aj niekoľko minút bez nádychu, pričom nemali v pľúcach nijaký vzduch. Prístroje ukazovali na konci cvičenia obsah kyslíka v krvi okolo 15%. Za bežných okolností človek pri takýchto hodnotách umiera. Ale títo ľudia sa pred očami lekárov cítili skvele. Dôvodom bolo, že sa im zmenila biochémia v tele a spustila sa séria rôznych chemických reakcií na posilnenie organizmu. Mozog samozrejme potrebuje kyslík, no spúšťač potreby nadýchnutia je úroveň oxidu uhličitého v krvi, ktorý vďaka dychovému cvičeniu z tela vydýchali a taktiež sa im v tele zvýšilo pH resp. sa ich telá stali zásadité a alkalické. Teda v ich organizme sa nedialo nič zlé. Ich mozog to však netušil a zahlásil, že nemá kyslík! Organizmus síce v zásaditom stave nemá bezprostrednú potrebu kyslíka, ale mozog zaktivoval hypotalamo – hypofýzo – adrenokortikálnu os v mozgu a prepojil tým ich telá do fyziologického stavu neurologickej kontroly, čo spôsobilo, že ich organizmus bezproblémovo zvládol túto situáciu a cítili sa ešte viac silnejší, pokojnejší a šťastnejší. Spustené procesy v tele zabezpečili biochemickú a hormonálnu rovnováhu a zvýšila sa ich energia, zlepšil výkon a znížil stres.

     Dýchacie cvičenie vám umožní sa doslova napojiť na autonómny nervový systém a tiež potlačiť zápaly. Budete môcť ovládať vlastnú náladu, emócie, teplotu tela a pod. Dychové cvičenia, ktoré sú súčasťou Wim Hof metódy pomáhajú tiež odstraňovať biochemické rezíduá resp. neželané vedľajšie zvyšky a produkty chemických reakcií z lymfatického systému, jedného z kľúčových systémov ľudského tela. Napríklad všetky stresujúce podnety v osobnom a pracovnom živote, ale aj náš emočný život v nás zanechávajú biochemické zvyšky, ktoré spôsobujú alebo zhoršujú zápaly v bunkách. Vedecké štúdie dokazujú, že ak zmeníme biochémiu v tele z kyslej na zásaditú a očistíme telo od nánosov biochemických zvyškov, odstránime tým možné prvotné príčiny chorôb. Skvelé je, že Wim Hof dýchacie cvičenie má na jednej strane hlboký vplyv na fyzické aj duševné zdravie a na druhej strane sú veľmi jednoduché a dostupné pre každého z nás. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o dychovom cvičení, o tom, čo presne sa počas cvičenia s naším telom deje, o výhodách a benefitoch a aj viac o konkrétnych vedeckých dôkazoch.

SKÚSENOSŤ JE NEPRENOSNÁ, POĎTE TO ZAŽIŤ!

  Technika je jednoduchá, ALE veľmi silná a veľmi účinná. Resetuje myseľ a telo a tiež aktivuje vylučovanie adrenalínu a je to úžasný nástroj, ako sa dostať do najhlbších častí našej fyziológie.

 

Cvičenie má veľmi silné účinky a môže ovplyvniť našu motorickú kontrolu a vedomie, a PRETO je VEĽMI dôležité dodržiavať tieto bezpečnostné pravidlá:

 • pred cvičením si VŽDY ľahnite,
 • NIKDY toto cvičenie nerobte počas šoférovania, plávania, potápania alebo pri vode,
 • VŽDY cvičte v bezpečnom prostredí a NIKDY tam, kde by prípadná krátkodobá strata vedomia mohla spôsobiť zranenie.

 

Niekoľko doležitých tipov pred dýchacím cvičením:

 • každý je iný, a preto POČÚVAJTE svoje telo,
 • ak ste toto dychové cvičenie nikdy nerobili, odporúčam vám nadychovať sa nosom a vydychovať ústami,
 • majte samého seba pod vlastnou kontrolou a ak by ste mali pocit, že je to pre vás príliš intenzívne, spomaľte,
 • počas fázy so zadržaným dychom, ak pocítite nutkanie nadýchnuť sa, prosím začnite dýchať a nerob nič nasilu,
 • pre maximálny efekt a zážitok sa odporúča robiť WHM základné dychové cvičenie ráno nalačno a po krátkych strečingových cvičeniach.

1. KROK – UROBTE SI POHODLIE (SPRÁVNA POLOHA)

wim hof dychové cvičenie

  Ľahnite si v príjemnom a relaxačnom prostredí. Ak chcete, môžete zavrieť oči a upokojiť svoju myseľ. Uistite sa, že sa môžete voľne doplna nadychovať bez toho, aby vás niečo obmedzovalo.

2. KROK – 30 až 40 HLBOKÝCH NÁDYCHOV A VÝDYCHOV

wim hof dychové cvičenie

Zhlboka sa nadýchnite nosom alebo ústami alebo oboma a uvoľnene vydýchnite ústami bez použitia sily. NEVYDYCHUJTE všetok vzduch z pľúc, ale len objem, ktorý spontánne vyjde sám von. Udržujte stabilný rytmus a žiadne prestávky medzi nádychom a výdychom. Dôležité je, aby ste sa NAJPRV zhlboka nadychovali do brucha, potom do hrudníka a potom uvoľnene ústami vydýchli. Urobte to asi 30 alebo 40 krát. Dýchanie je veľmi energizujúce a môže sa vyskytnúť točenie hlavy, uvoľňovanie emócií, mravčenie na tele, pocit zmeny teploty tela a pod., čo je úplne prirodzené a tieto sprievodné javy a účinky sú úplne neškodné.

3. KROK – ZADRŽANIE DYCHU (RETENČNÁ FÁZA)

wim hof dychové cvičenie

 Po poslednom (tridsiatom alebo štyridsiatom) výdychu sa naposledy nadýchnite tak hlboko, ako len dokážete, potom uvoľnene vydýchnite a bez vzduchu v pľúcach PRESTAŇTE dýchať a ZADRŽTE dych. HLAVNE si užívajte tento silný meditačný stav, pretože ste skutočne hlboko v aktivovanom stave parasympatického nervového systému.

4. KROK – REGENERAČNÝ NÁDYCH

wim hof dychové cvičenie

Keď pocítite silnú potrebu nadýchnuť sa, zhlboka sa nadýchnite do takzvaného regeneračného nádychu a zadržte dych (s plnými pľúcami) na cca 15 sekúnd pričom potiahnite sval panvového dna smerom hore a vytvorte veľmi mierny tlak prechádzajúci bruchom, hrudníkom, krkom až do hlavy. Po cca 15 sekundách vydýchnite a začnite ďalšiu sériu. Opakujte 3 alebo 4 série (odporúčam vždy 4 série kvôli sile účinku).

NÁSTROJE PRIAMO OD WIMA, KTORÉ POMÔŽU.

#1 – ONLINE VIDEO „DÝCHACIA BUBLINA“

Video „dýchacia bublina“ je oficiálna audiovizuálna pomôcka, ktorá pomáha udržiavať rytmus a tempo počas dýchania. Stačí nasledovať svojim dychom ako sa bublina rozpína a sťahuje, pričom budete počuť ako Wim dýcha spolu s Vami. Video obsahuje aj slovenské a české titulky, ktoré si je možné zvoliť na spodnej lište youtube videa cez ikonku „nastavenie“, ktorá môže byť prezentovaná týmito ikonkami v závislosti od rozlíšenia prehliadača: ( alebo ).

Video tiež obsahuje inštrukcie a príjemné zvuky na pozadí, ktoré vám pomôžu so sústredením a spríjemnia zážitok.

#2 – APLIKÁCIA WIM HOF METHOD 

Skvelý nástroj, ktorý vám pomôže nielen s dychovými cvičeniami, ale osobne ju používam na zaznamenávanie všetkých cvičení (dýchacie cvičenia, jogové cvičenia, studené sprchy, ľadové kúpele a pod.) Aplikácia tiež umožní prístup k e-learningu k rôznym výzvam od Wima, ktoré vám môžu pomôcť na vašej ceste osobného rozvoja a transformácie. Wim Hof Method oficiálna aplikácia je dostupná v Google Play aj App Store.

 

     Oproti YouTube videu aplikácia má veľkú výhodu práve pri dychovom cvičení, kde si kliknutím sami určujete ako dlho budete dýchať a ako dlho zostanete v retenčnej fáze bez dýchania.

Wim Hof Method applikácia
Wim Hof Method applikácia

PRÍNOSY WIM HOF DYCHOVÉHO CVIČENIA

Wim Hof Method dýchacie cvičenie

Pravidelným aplikovaním dýchacieho cvičenia Wim Hofovej metódy aktivujete naplno vašu vnútornú silu a potenciál. Rytmickou hlbokou inhaláciou a uvoľnenými výdychmi, respektíve kontrolovanou hyperventiláciou, nasledovanou retenčnou fázou, pri ktorej sa zadrží dych na pomerne dlhý čas, sa generuje v organizme veľa energie, čo pozitívne ovplyvňuje nervový systém a rôzne fyziologické procesy v tele.

Počas dychového cvičenia sa v organizme vyvoláva na krátku dobu určitá stresová reakcia (tzv. pozitívny stres / Eustres alebo hormetický stres), ktorá v konečnom dôsledku povedie k výrazne väčšej odolnosti voči každodennému stresu, teda fyzickej aj psychickej odolnosti organizmu a posilneniu vlastnej sebadôvery.

Všetky benefity WHM metódy TU.

WIM HOF DYCHOVÉ CVIČENIE PRINÁŠA ĎALŠIE SKVELÉ BENEFITY

wim hof method výhody

     lepší spánok

     lepšia nálada a vnútorná pohoda

     zlepšená látková výmena a regenerácia buniek

     uvoľnenie svalového a emocionálneho napätia

     zlepšenie imunity a trávenia

     zníženie krvného tlaku, tepovej frekvencie a posilnenie srdca

     zlepšenie kognitívnych schopností mozgu

     detoxikácia organizmu

     zlepšenie držania tela

     posilnenie pľúc

ČO SA DEJE V ORGANIZME POČAS WIM HOF DÝCHACIEHO CVIČENIA?

Počas dýchacieho cvičenia prijímame kyslík a uvoľňujeme oxid uhličitý z krvi. Mozgový kmeň je veľmi citlivý na oxid uhličitý. Príliš veľa oxidu uhličitého v krvi spôsobí, že mozgový kmeň prinúti telo, aby sa nadýchlo. Vydýchaním oxidu uhličitého z krvi pomocou dýchacieho cvičenia sa potreba nadýchnutia, vysielaná z mozgového kmeňa, utlmí. Čím nižšia je hladina oxidu uhličitého v krvi, tým dlhšie je možné zadržať dych počas dychového cvičenia.

 

Počas cvičenia sa hlbokým nadychovaním a vydychovaním zvyšuje hodnota pH v krvi a naopak sa znižuje jej kyslosť. Priemerná hodnota pH krvi je 7,4 a po 4 sériách WHM dychového cvičenia sa pH výrazne zvyšuje a môže dokonca dosiahnuť až hodnotu 7,75, výsledok čoho sú 3 dôležité fyziologické zmeny:

 

     Môže sa dostaviť točenie hlavy v dôsledku mierneho stiahnutia tepien a žíl v mozgu ako prirodzená reakcia na alkalizujúcu krv. V dôsledku zníženia dostupných iónov vápnika v krvi je možné tiež pociťovať mierne mravčenie v rôznych svaloch tela a úbytkom týchto voľných iónov vápnika sa zvyšuje tiež výkon svalov.

 

     Pri dychovom cvičení červené krvinky uvoľňujú v menšej miere na seba naviazaný kyslík do organizmu. Prečo je tomu tak? Pretože práve kyslosť organizmu je spúšťačom uvoľňovania naviazaného kyslíka. A keďže sa stane počas dychového cvičenia krv veľmi zásaditá, tak kyslík naviazaný na červené krvinky sa nemá dôvod uvoľňovať. Tento jav je tiež známy ako „hypoxia“.

 

Tento mierny hypoxický stav, spôsobený kontrolovaným hlbokým dýchaním sa čoskoro vráti späť do normálu a je úplne neškodný. Po poslednom hlbokom nádychu a výdychu a následnom zadržaní dychu sa umožní krvi prirodzene obnoviť kyslosť, čo následne vedie k postupnému uvoľňovaniu nahromadeného kyslíka. Pri zadržiavaní dychu sa nasýtenie kyslíka v krvi postupne znižuje, až ho telo kompletne spotrebuje. Počas dlhého zadržania dychu je možné zažiť jednu z najlepších meditácií, respektíve absolútne uvoľnenie tela aj mysle, pričom je organizmus v plne aktivovanom stave. 

 

Naše telo teda prežíva krátkodobú hypoxiu, ktorá je určitou formou stresu na bunkovej úrovni. Organizmus je zásaditý, úroveň oxidu uhličitého je veľmi nízka a teda mozgový kmeň nehlási nijakú potrebu dýchania. Ako čas plynie počas zadržania dychu, tak bunky nedostávajú normálnu hladinu kyslíka a ich metabolizmus sa začne posúvať. Na jednej strane vzniká stres na bunkovej úrovni súvisiaci s nedostatkom kyslíka, ale na druhej strane telo vyhodnocuje, že všetko je v poriadku a dýchanie nie je potrebné, čoho výsledkom je, že špecifické centrá v mozgu zareagujú a iniciujú pre telo procesy na jeho posilnenie. Aktivuje sa sympatický nervový systém a posilnia sa ďalšie procesy podporujúce dodanie kyslíka do buniek, ako napríklad zvýšenie počtu červených krviniek, zvýšenie kapacity pľúc, zlepšenie krvného obehu a metabolickej účinnosti a pod..

 

Wim Hof dýchacia technika je teda pre telo pozitívnym stresujúcim faktorom. Signalizuje telu, aby reagovalo a sympatikus naštartuje okamžité posilnenie organizmu s použitím tzv. módu „bojuj alebo utekaj“ a telo napríklad začne generovať rôzne hormóny akými sú adrenalín, kortizol, serotonín a pod., s cieľom dostať telo do maximálne možného funkčného stavu plného energie a sily. Avšak s jedným veľkým rozdielom. Telo je v absolútnom kľude a nič nehrozí a organizmus si zapol vnútorné liečivé a ochranné procesy autonómneho nervového systému na maximum. Ľudia praktikujúci Wim Hof dýchacie cvičenie sa práve v dôsledku týchto javov napríklad dokážu skvele vyrovnávať so stresom a teda vedome ovplyvňovať funkcie autonómneho nervového systému ako je imunita, endokrinný systém a pod.

 

V rámci tzv. Radboudovej štúdie endotoxínov z roku 2014, nezávislí lekári a vedci v kontrolovanom experimente monitorovali účastníkov, ktorí vykonávali Wim Hof dýchacie cvičenie. Ich krv sa hlbokým dýchaním najskôr stala vysoko alkalická a potom sa počas zadržania dychu stala opäť kyslejšou, čím sa uvoľnil kyslík do tkaniva a znížila sa saturácia kyslíka v krvi. Dýchacia technika sa realizovala vo viacerých sériách, pričom sa počas retenčnej fáze stále viac a viac znižovalo nasýtenie kyslíka v krvi po každej sérii.

 

     Ďalším zaujímavým fyziologickým účinkom dýchacej metódy bola nameraná zvýšená hladina adrenalínu v krvi. Štúdia zaznamenala u účastníkov veľké množstvo adrenalínu v krvi a je zjavné, čo štúdia dokázala,  že Wim Hof metódou je možné vedome ovplyvniť autonómny nervový systém, napríklad konkrétne dreň nadobličiek, ktorá bola jeden z najsilnejších zdrojov adrenalínu. Takéto ovplyvňovanie autonómnych procesov v tele, ako napríklad vedomá  a kontrolovaná sekrécia špecifických hormónov v organizme, je schopnosť nás všetkých, čo prepísalo knihy medicíny, ktoré pracovali s faktom, že takéto niečo nie je v silách človeka.

 

     Wim Hof dýchacie cvičenie je veľmi silný nástroj, ktorý umožňuje doslova neuveriteľné veci, od posilnenia zdravia, vitality, energie, fyzickej a psychickej odolnosti organizmu, cez resetovanie zažitých obmedzujúcich vzorcov správania a rôznych závislostí až po možnosť preniknutia do podvedomia človeka. Praktikujte a užívajte 🙂

VEDECKÉ PODLOŽENIE METÓDY

wim hof metóda vedecký dôkaz

Aj keď Wimove rekordy a schopnosti sú nepochybne udivujúce, jeho metódu mnohí spochybňovali a medicína a vedecká obec pristupovala k metóde so značným skepticizmom. V posledných rokoch však prínosy a benefity metódy sú opakovane potvrdzované množstvom vedeckých dôkazov pochádzajúcich z renomovaných a nezávislých vedeckých ústavov a univerzít. Niekoľko z nich vrátane Radboudovej univerzity a Akademického Lekárskeho Centra (AMC) testovalo Wimovu metódu pomocou náhodne kontrolovaných experimentov.

 

Výsledky týchto štúdií potvrdzujú, že nielen samotný Wim, ale aj ďalší náhodne vybraní účastníci sú schopní vedome ovplyvňovať svoj autonómny nervový systém, čo sa dovtedy považovalo za nemožné. V súčasnosti sa vykonáva niekoľko štúdií, ktoré ďalej skúmajú účinky metód v oblastiach ako mozgová a metabolická aktivita a ako konkrétne metóda znižuje zápaly a bolesť. Pozrite si konkrétne vedecké štúdie TU.

KTO STOJÍ ZA WIM HOF METÓDOU?

wim hof metóda iceman ľadový muž

Wim Hof metódu vytvoril Holanďan, držiteľ 26 svetových rekordov a inšpiratívny človek s menom Wim Hof. Wim dlhodobo trénoval svoju myseľ, telo v prírodnom prostredí, najmä v podmienkach extrémneho chladu po dlhú dobu, čo mu prinieslo medzinárodnú slávu pod prezývkou „Iceman“ alebo „Ľadový muž“.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY Z BLOGU

Tipy, skúsenosti, zaujímavosti, návody a omnoho viac, …  🙂

POĎ A VYSKÚŠAJ WIM HOF METÓDU NA VLASTNEJ KOŽI

1. ZÍSKAJ eBOOK ZDARMA

Získajte prístup k pravidelnej inšpirácii a extra bonusom a zľavám dostupných iba pre členov a ako DARČEK vám ZDARMA pošlem eBook >> 10 Benefitov metódy, kde objavíte skvelé prínosy a funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať tak ešte viac životnej energie, zdravia a sily pre vás život. Metóda je jedinečnou kombináciou techník, ktoré umožňujú jednoducho prevziať kontrolu nad vlastným telom a mysľou a získať tak skvelé benefity pre rôzne oblasti vášho života.

Niektoré z benefitov, ktoré v eBooku nájdete:

posilnenie imunitného systému

viac životnej energie pre prácu, rodinu a záľuby

zlepšenie zvládania chladu a strachu

kvalitný spánok pre regenaráciu

výrazná úľava od stresu a napätia

zlepšenie psychickej pohody a nálady

posilnenie vôle, sebadôvery, odhodlania a vytrvalosti

skvelý cievny fitnes

zníženie srdcového pulzu a krvného tlaku

 

Skutočná skratka ako sa stať šťastnejším, silnejším a zdravším 🙂
eBook – Wim Hof Metóda – 10 Benefitov, ktoré vám zaručene zlepšia život + Bonus: Funkčný návod na zmiernenie stresu
2. ZAŽI SKVELÚ JEDNODŇOVKU ALEBO VÍKEND

Príď zažiť transformačnú čarochvíľu, kde ťa ako certifikovaný WHM inštruktor krok po kroku odborne, bezpečne a najmä zážitkovou formou prevediem Wim Hof metódou a ako extra bonus získaš overené techniky, ktoré ti pomôžu vytrvať v praktizovaní metódy. Absolvovanie kurzu prináša skutočný životný reštart, možnosť osobnej transformácie s blahodarnými benefitmi pre mnohé oblasti vášho života. 

Čo očakávať od kurzu:

moderné, bezpečné a pokojné prostredie

aktivity, ktoré naštartujú tvoju energiu potrebnú pre každodenný život)

praktikovanie WHM techník na zbavenie sa stresu a napätia a zlepšenie psychickej pohody

jednoduchú stratégiu ako zaviesť, to čo si sa naučil/la na kurze do každodennej praxe a najmä vytrvať a nepoľaviť v novej rutine, pokiaľ sa z toho stane tvoj dobrozvyk.

predstavíme si Wim Hof metódu (história, o Wimovi, cesta k vede, prelomové okamihy, 3 piliere metódy, praktické využitie, … )

naučíš sa ako správne praktizovať WHM dychové cvičenie, tak aby ti to prinášalo benefity

WHM 3-krokový protokol chladovej terapie, vďaka ktorému bude otužovanie zážitkom a radosťou

naučíš sa ako sa raz a navždy vysporiadať so studenými rukami a nohami

najnovšie informácie o vede podané ľudskou rečou

rôzne zaujímavostí a dôležité súvislostí v rámci všetkých 3 pilierov metódy

budeme hýbať, uvoľňovať napätie a pracovať s telom, dychom a vnútorným svetom

ponoríme sa do ľadovej vody (mrazák je samozrejme plne dobrovoľná aktivita)

bude k dispozícii jedlo + nealkoholické nápoje počas celéj doby

info balíček po absolvovaní kurzu so všetkými dôležitými informáciami, radami a tipmi pre pripomenutie do budúcna

získaš prístup do skupiny, kde zdieľame svoje úspechy, motiváciu či progres

skvelú atmosféru, silný zážitok, reštart vnútorného sveta, reset zablokovaných emócii

naučíš sa cvičenie súfijských majstrov vonku na ľahko na rozprúdenie energie a zlepšenie koncentrácie

profesionálne fotografie zachycujúce nezabudnuteľné okamihy, …

REFERENCIE ÚČASTNÍKOV KURZOV

TOP KVALITA GARANTOVANÁ

 

CERTIFIKOVANÝ

INŠTRUKTOR

 

SKVELÉ

REFERENCIE

 

V LONE

PRÍRODY

 

LUXUSNÉ

PROSTREDIE

ČASTÉ OTÁZKY A ODPOVEDE

Je možné kúpiť workshop ako darček?

Áno, kurzy je možné kúpiť aj ako darček. Po zakúpení vás automaticky systém zašle darčekový poukaz, ktorý si môžete vytlačiť a podarovať 🙂 . Obdarovaný na takto získa špeciálny kód, ktorý aplikuje v e-shope na ním zvolený dátum workshopu, ktorý mu bude vyhovovať.

Darčekový poukaz pre WHM jednodňovku je dostupný TU

Darčekový poukaz pre WHM zážitkový víkendový je dostupný TU.   

Pre koho JE a pre koho NIE JE kurz určený?

Pre koho JE kurz vhodný: 

 • Pre úplných začiatočníkov, ale aj pokročilých praktikantov otužovania, či Wim Hof metódy, ktorí chcú vyťažiť z metódy maximum za krátky čas s podporou skupinového efektu.
 • Pre všetkých, ktorí preferujú učenie sa reálnou praxou. Ako Wim hovorí – „Feeling is understanding“ (voľný preklad: treba zažiť, potom pochopíš)
 • Pre tých, ktorí hľadajú nový zdroj energie, vnútorný kľud a pohodu, životný reštart, či príjemné vypnutie od každodenných starostí a strávenie pohodového času.
 • Pre ľudí, ktorí chcú posilniť svoje telo aj myseľ, zostať silní a zdraví a zažiť niečo nové.

Pre koho NIEJE kurz vhodný: 

 • Osoby mladšie ako 18 rokov.
 • Osoby s epilepsiou.
 • Osoby s Raynaudovým syndrómom typ II.
 • Tehotné ženy.
Kde prebiehajú kurzy?

Jednodňové alebo víkendové kurzy môžu prebiehať na rôznych miestach podľa aktuálnej situácie. Napríklad v nádhernom prostredí v lone prírody – Vila Sokolka, Chocholná – Velčice, časť Kykula 714, 913 04 Trenčín, Slovensko.  Link pre navigáciu >>> LINK. Viac info o Vila Sokolka nájdeš >>> www.vilasokolka.sk

alebo

napríklad v štúdiu jogy a pohybu LA JOGA v Žiline – Budova lezeckého centra LA SKALA – 1. poschodie, Centrálna 8919/2, 010 07 Žilina.  Link pre navigáciu >>> LINK. Viac info o LA JOGA nájdeš na www.lajoga.sk

alebo

napríklad v penzióne Sankt Johann v Liptovsom Jáne – Pod stráňou 328, 032 03 Liptovský Ján. Link pre navigáciu >>> LINK. Viac info o penzióne Sankt Johann najdeš na www.sanktjohann.sk

Dozvieme sa niečo viac o metóde a ako ju aplikovať do praxe?

Áno, povieme si informácie a súvislosti o všetkých troch pilieroch metódy a ako ich efektívne a správne zaviesť do praxe s cieľom získať skvelé benefity pre náš každodenný život. A všetko si aj prakticky ukážeme a precvičíme 🙂

Ako dlho bude kurz trvať?

Rámcový harmonogram jednodňovky:

9:30 príchod a 30 minút do 10:00 bude prebiehať registrácia. O 10:00 bude oficiálny začiatok workshopu. Workshop končíme o cca 17:00.

 

Rámcový harmonogram víkendového kurzu:

Kurz začína v piatok o 14:30 a končí v nedeľu o cca 14:30 v krásnom prostredí hôr.

 

(presný harmonogram aj s detailnými inštrukciami zasielame účastníkom kurzov týždeň pre konaním kurzu)

Musím absolvovať aj ľadovú kaďu?

Ľadový kúpeľ je samozrejme plne dobrovoľný. Na kurzoch tiež pracujeme aj s konceptmi a vzorcami v našich mysliach, ktoré nám buď pomáhajú alebo obmedzujú v našich životoch a hovoria nám, čoho „sme“ a čoho „nie sme“ schopní.

Dozviem sa niečo aj o pozadí metódy a vedeckých dôkazoch?

Áno, metóda je vedecky podložená a stručne a ľudskou rečou si vysvetlíme niektoré prelomové vedecké štúdie, ktoré lekárov a vedcov z celého sveta presvedčili o skutočných účinkoch metódy.

Je nutné sa nejako špeciálne pripraviť?

Nie, nie je potrebná žiadna špeciálna príprava, akurát odporúčam trochu potrénovať telo a vôľu studenými sprchami.

Na konci bežného sprchovania teplou vodou si pustite studenú vodu. Začni od nôh a postupne postupuj vyššie hore telom. Studenou vodou sa sprchujte rovnomerne po celom tele  15-30 sekúnd (hlavu kľudne môžete vynechať). Tento čas postupne predlžujte, avšak tak, aby ste z toho mali radosť. Veľmi dôležité je byť pri tom uvoľnený, nebyť v napätí a prijímať chlad bez vzdorovania. 

Mám inú otázku, ako môžem získať odpoveď?

Nech sa páči, napíšte mi vašu otázku cez kontaktný formulár, alebo priamo na info@jurajbucek.sk a ja vám s radosťou odpoviem.

Wim Hof Method kurz workshop jednodňový intenzívny fundamentals workshop

SKVELÁ ŠANCA ZÍSKAŤ

NOVÝ ZDROJ SILY, ENERGIE A ZDRAVIA

PRE VÁŠ ŠŤASTEJŠÍ ŽIVOT

Kurzy, ktoré vám doslova zmenia život k lepšiemu 👍
Juraj Buček - Wim Hof Method Certifikovaný inštruktor - WHM Certified Instructor, Certifikovaný inštruktor metódy Wima Hofa, Wim Hof Metóda