wim hof metóda - redukcia stresu a jeho manažment

Manažment stresu a jeho redukcia

eBook – Wim Hof Metóda – 10 Benefitov, ktoré vám zaručene zlepšia život + Bonus: Funkčný návod na zmiernenie stresu
Získajte prístup k pravidelnej inšpirácii a extra bonusom, iba pre členov  a ako DARČEK vám ZDARMA pošlem tento eBook, kde objavíte skvelé benefity metódy a funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať viac životnej energie, zdravia a sily pre šťastný život.

ZÁŤAŽOVÉ SITUÁCIE A STRES

 

Každý z nás je vystavovaný rôznym záťažovým situáciam, čo môže viesť k vnútornému napätiu a stresu. Väčšinou je len otázkou času, kedy sa stres nahromadí a začne nás ovládať, čo môže byť základnou prekážkou na ceste k osobnej sile, šťastiu, životnej energii a zdraviu človeka, čo sú kľúčové faktory šťastného a naplneného života.

 

Stres následne spôsobí zmätok v emočnej rovnováhe, ako aj vo fyzickom zdraví. Zúži sa schopnosť jasne myslieť, efektívne denne fungovať a užívať si život tu a teraz. Samozrejme účty neprestanú prichádzať, nikdy nebude viac ako 24 hodín denne na život a je pravdepodobné, že pracovné a rodinné povinnosti budú vždy náročné a preto je dôležité vedieť ako stres efektívne zvládnuť, aby ste ho udržali na miernej úrovni.

 

Mohlo by sa zdať, že so stresom nemôžete nič robiť, ale opak je pravdou. Existuje mnoho prístupov ako riešiť stres. Mnohé metódy som rokmi pri mojej veľmi náročnej práci manažéra vyskúšal a aj denne aplikoval a do určitej miery fungujú, ale dnes nielen ja, ale tisíce ľudí po celom svete zodpovedne na základe vedeckých dôkazov a meraní konštatujú, že môžeme mať oveľa väčšiu kontrolu nad stresom, ako sme si kedy dokázali predstaviť. A práve tu vstupuje do hry metóda Wima Hofa 🙂 !

 

Metóda poskytuje nástroje, ktoré okamžite umožňujú získať kontrolu nad svojimi myšlienkami, emóciami a nad svojím telom. Mnoho ľudí z celého sveta už dnes benefituje z Wim Hof metódy (všetky benefity metódy TU), a využíva ju v každodennom živote ako efektívny a silný nástroj na redukciu stresu a udržanie duševnej a fyzickej pohody Wim Hof dýchacie cvičenia a postupné, kontrolované vystavovanie sa chladu je kľúčom k zmierneniu fyzického aj emocionálneho stresu a napätia.

 

Chceš vedieť viac o Wim Hof dýchacom cvičení? Klikni TU.

 

Chceš vedieť viac o Wim Hof chladovej terapii? Klikni TU.

 

Chceš vedieť viac o nastavení mysle v rámci WHM? Klikni TU.

 

Finálnym cieľom je život s časom na prácu a kariéru, rodinu a vzťahy, relaxáciu a zábavu, osobný rozvoj, zdravie a kondíciu a samozrejme tiež mať fyzickú aj psychickú kapacitu odolávať tlaku systému a rôznym záťažovým životným situáciám.

AKO REDUKOVAŤ STRES

 

Ako zvládnuť stres a záťaž wim hof metóda

 

Existuje mnoho prístupov a vecí, ktoré môžete urobiť, za účelom zníženia úrovne fyzického a psychického napätia a hladiny stresu v tele. Stratégia sa vyhýbať situáciám, ktoré môžu spôsobiť stres má z dlhodobého hľadiska úplne opačný charakter. Namiesto toho správne zvládnutie záťažovej situácie je práve to, čo nás posúva vpred, zoceľuje a čím sa stávame vnútorne silnejšími.

 

Kľúčový je postoj!

 

Dôležité je zmeniť svoj postoj k stresovým situáciám a nahliadať na záťažovú situáciu len ako na situáciu. Je to situácia, ktorá sa stala, čo už nevieme ovplyvniť. Čo však vieme ovplyvniť na 100% a to, čo rozhodne, je práve naša reakcia na ňu. V skratke: Nie okolnosti, ale práve naša reakcia na tieto okolnosti určuje náš život, resp. ako sa budeme v záťažovej situácii cítiť je čisto vec nášho osobného rozhodnutia a nastavenia. Z tohto vyplýva, že najkľúčovejšia by bola taká metóda zvládania stresu, ktorá by vedela harmonizovať vnútorné nastavenie fyziológie a psychiky človeka tak, že by sme boli schopní a pripravení sa pri stresovej situácii naopak ešte viac sústrediť a zostať v emočnom a fyziologickom kľude. A presne takýto výsledok je možné docieliť pravidelným aplikovaním Wim Hof dýchacieho cvičenia v kombinácii s Wim Hof postupným a kontrolovaným vystavovaním sa chladu.

 

Ďalšie príklady a možnosti správania resp. postoja ako vnímať stres, ktoré výrazne pomôžu pri jeho redukcii, sú uvedené nižšie:

 

Prijmite, že nemôžete v živote ovládať všetko, napríklad činy ostatných ľudí alebo to čo sa vám stalo. Namiesto obáv o ostatných alebo sťažovanie sa na okolnosti, sústreďte sa skôr na to, ako na ne zareagujete.

 

Dodržiavajte dohody, naučte sa povedať nie, práve preto, lebo vám na sebe aj druhých záleží. Ak si na seba vezmete viac, ako zvládnete,  v konečnom dôsledku to povedie k zbytočnému vnútornému napätiu a stresu.

 

Doprajte si dostatok spánku, aspoň 8 hodín denne. Ak niekto vraví, že „ale mne stačí spať iba 6 hodín“, moja odpoveď: Nestačí. Spánok regeneruje a obnovuje vaše telo a myseľ a pomáha vám udržiavať myseľ čistú a sústredenú. Spánok patrí k najdôležitejším, ale najmenej pochopeným aspektom nášho života, zdravia a dlhovekosti. Donedávna vedci nedokázali odpovedať na otázky prečo spíme, ako spánok pomáha nášmu telu a mozgu, prečo nás postihnú ničivé zdravotné následky, keď nespíme. Tu odporúčam si naštudovať skvelú knihu od Matthew Walker s názvom Prečo spíme.

 

Upravte svoje očakávania. Náročné a dokonalé výsledky sú hlavným zdrojom stresu.

MANAŽMENT STRESU S WIM HOF METÓDOU

 

wim hof metóda stres manažment

 

Každý v živote zažíva stres. Je to nevyhnutné. Avšak s pomocou Wim Hof metódy máte skvelú možnosť na dosah ruky sa naučiť zvládnuť a kontrolovať stres s využitím vlastného dychu resp. špeciálneho dýchacieho cvičenia. Naučíte sa ovládať svoj adrenalín, svoj kortizol a všetky svoje stresové hormóny. Keď sa naučíte ovládať svoje hormóny, naučíte sa ovládať aj svoj stres a zvládnuť tak akékoľvek záťažové situácie.

 

Predstavte si, aké by to bolo skvelé cítiť sa menej stresovaný svojim pracovným a osobným životom, zostať kľudným a vyrovnaným aj pri náročných stresových situáciach. Dnes môžem zodpovedne konštatovať  „Áno je to možné. Je to v silách, každého z nás.“ A práve to je jeden z dôvodov, prečo  to celé robím, aby som mohol inšpirovať druhých ľudí a pomôcť im napríklad aj zvládať lepšie stres na ich vlastnej ceste životom. 

 

Pomocou metódy sa Wimovi Hofovi podarilo prekonať 26 Guinnessových svetových rekordov. Metóda Wima Hofa je jedinečnou kombináciou techník, ktoré umožňujú jednoducho prevziať kontrolu nad svojím vlastným telom a získať tak napríklad aj výrazne väčšiu odolnosť voči stresu.

Pomocou jedinečnej meditácie, dychových cvičení a vystavovania sa chladu môžete efektívne posilniť svoje telo aj myseľ.

Napríklad pravidelné a kontrolované vystavovanie sa chladu, ako je sprchovanie v studenej vode, ktoré predstavuje vonkajšie pôsobenie fyzického stresu a učí nás regulovať stresovú reakciu a zaisťuje, že stres už bude v budúcnosti mať na nás omnoho menší vplyv.

 

  Pravidelným ranným aplikovaním Wim Hof dýchacieho cvičenia docielite udržanie vášho tela aj mysle v optimálnej kondícii a pod vašou úplnou kontrolu aj v tých najextrémnejších stresových podmienkach. Prakticky vám táto technika umožní „vypnúť“ neželanú stresovú reakciu tela a pomôže tak zabrániť ničivému chronickému stresu a prípadným depresiám.

 

  Metóda tiež trénuje váš centrálny nervový systém, endokrinný, kardiovaskulárny a respiračný systém, čo pôsobí blahodarne pre celkové zdravie človeka.

POĎ A VYSKÚŠAJ WIM HOF METÓDU NA VLASTNEJ KOŽI

1. ZÍSKAJ eBOOK ZDARMA

Získajte prístup k pravidelnej inšpirácii a extra bonusom a zľavám dostupných iba pre členov a ako DARČEK vám ZDARMA pošlem eBook >> 10 Benefitov metódy, kde objavíte skvelé prínosy a funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať tak ešte viac životnej energie, zdravia a sily pre vás život. Metóda je jedinečnou kombináciou techník, ktoré umožňujú jednoducho prevziať kontrolu nad vlastným telom a mysľou a získať tak skvelé benefity pre rôzne oblasti vášho života.

Niektoré z benefitov, ktoré v eBooku nájdete:

posilnenie imunitného systému

viac životnej energie pre prácu, rodinu a záľuby

zlepšenie zvládania chladu

kvalitný spánok pre regenaráciu

výrazná úľava od stresu a napätia

zlepšenie psychickej pohody a nálady

posilnenie vôle, sebadôvery, odhodlania a vytrvalosti

skvelý cievny fitnes

zníženie srdcového pulzu a krvného tlaku

 

Skutočná skratka ako sa stať šťastnejším, silnejším a zdravším 🙂
eBook – Wim Hof Metóda – 10 Benefitov, ktoré vám zaručene zlepšia život + Bonus: Funkčný návod na zmiernenie stresu
2. ZAŽI SKVELÝ, INTENZÍVNY WORKSHOP

Príď si vyskúšať metódu v lone nádhernej prírody, kde vás odborne a bezpečne prevediem všetkými piliermi metódy – dychové cvičenie, chladová terapia a nastavenie mysle so zameraním na jednoduchosť, efektivitu a dlhodobú udržateľnosť. Budeme spolu aplikovať najnovšie poznatky, tipy a odporúčania, priamo z Wim Hof Method akadémie 2022. Absolvovanie kurzu prináša skutočný životný reštart, možnosť osobnej transformácie s blahodarnými benefitmi pre mnohé oblasti vášho života. 

Čo očakávať od kurzu:

bezpečné a pokojné prostredie v lone prírody

predstavíme si Wim Hof metódu (história, o Wimovi, cesta k vede, prelomové okamihy, 3 piliere metódy, … )

budeme aj trochu experimentovať s dychom a vlastným telom

naučíte sa ako správne a bezpečne praktizovať WHM dychové cvičenie

naučíte sa 3-krokový protokol chladovej terapie podľa metódy Wima Hofa

osvetlíme si, čo sa v tele skutočne deje pri WHM dýchaní, chladovej terapii a nastavení mysle

získate najnovšie informácie o vede podané ľudskou rečou

rôzne zaujímavostí a dôležité súvislostí v rámci všetkých 3 pilierov metódy

budeme sa tiež trochu hýbať, uvoľňovať napätie a pracovať s telom a vnútorným svetom

ponoríme sa do ľadovej vody (plne dobrovoľné)

bude k dispozícii niečo zdravé pod zub a čistá pramenitá voda priamo z lesa

po workshope obdržíte špeciálny info balíček Wim Hof metódy s praktickými postupmi

získate prístup do skupiny, kde zdieľame svoje úspechy, motiváciu či progres

vždy skvelá atmosféra a silný zážitok

individuálny prístup

pohodlný prístup autom a zdarma parkovanie

profesionálne fotografie zachycujúce nezabudnuteľné okamihy

prekvapenie na záver >> darček pre každého 🙂

NAJNOVŠIE ČLÁNKY Z BLOGU

Tipy, skúsenosti, zaujímavosti, návody a omnoho viac, …  🙂

NOVÝ E-SHOP

Originálny dizajn, prémiová kvalita, eco-fiendly produkty, … 🙂
E-shop t-shirts inspired by Wim Hof Method

DIZAJN

Originálny dizajn produktov inšpirovaný nielen metódou Wima Hofa, ktorý nenájdete nikde inde.

 

NAŠE ZÁSADY A PRÍSTUP

  • Záleží nám na vysokej kvalite materiálu a potlače,
  • Produkty vyrobené s použitím najnovšej technológie tlače DTG (direct-to-garment),
  • Trojitá kontrola kvality pred odoslaním produktu,
  • Produkty sú vyrobené s ohľadom na udržateľnosť a zodpovednosť voči planéte a ľudom,
  • Podporujeme eco-fiendly produkty,
  • Materiály sú získavané od etických značiek a dodávateľov, ktorí spĺňajú pracovné, environmentálne a bezpečnostné požiadavky.

 

PRAVIDEĽNE PRIDÁVAME NOVÉ PRODUKTY DO E-SHOPU 🙂