wim hof method nastavenie mysle

Nastavenie mysle, odhodlanie a sila vôle

eBook – Wim Hof Metóda – 10 Benefitov, ktoré vám zaručene zlepšia život + Bonus: Funkčný návod na zmiernenie stresu
Získajte prístup k pravidelnej inšpirácii a extra bonusom, iba pre členov  a ako DARČEK vám ZDARMA pošlem tento eBook, kde objavíte skvelé benefity metódy a funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať viac životnej energie, zdravia a sily pre šťastný život.

PREČO JE ODHODLANIE A SILNÁ VÔĽA TAKÁ DÔLEŽITÁ?

Silná vôľa, sebadôvera, odhodlanie a vytrvalosť sú veľmi dôležité faktory pre úspešný a šťastný život. Sila vôle a vnútorné nastavenie je pre každého človeka iné a niekto svoju víziu dotiahne do konca aj napriek mnohým prekážkam a niekto to vzdá hneď na začiatku s konštatovaním ``Ja na to nemám!``. Mnohí ľudia sa naozaj pokúšajú dosiahnuť svoje ciele (schudnúť, dobre vyzerať, začať podnikať, naučiť sa nový jazyk a pod.) ale nie vždy sa im to podarí. Ale ak to naozaj chcú a sú plne odhodlaní zmenu uskutočniť, tak na ceste za lepšou verziou samého seba, bude veľmi dôležité veriť v to, že zmena je uskutočniteľná a mať skalopevnú vôľu si ísť za svojim snom.

INTRO K NASTAVENIU MYSLE

     Hľadáme tajomstvá nastavenia mysle a vnútornej sily u rôznych guru, či šamanov, avšak je to omnoho jednoduchšie a dostupnejšie než si myslíme. Tieto schopnosti máme všetci na dosah ruky a dnes vďaka Wim Hof metóde sú už aj vedecky podložené. Zistenia štúdie na Waynovej univerzite v Michigane, priniesli vďaka Wim Hof metóde, nový pohľad vedy na kontrolu a ovládanie mysle, respektíve možnosť vedomého ovládania biochémie nášho organizmu. Jednoducho v chlade neuvažujete, iba konáte. Plnú kontrolu vtedy prevezmú automatické procesy tela a preto je dôležité ovládať spôsob ako preniknúť hlbšie do našej mysle a využiť mozog v náš prospech a teda prekonať zaužívané zvyky, vzorce a získať nad týmito procesmi vedomú kontrolu. Ak chcete vyťažiť z metódy maximum, je potrebné sa do nej naplno vložiť a získať tak nastavenie mysle, ktoré dokáže ovplyvniť našu fyziológiu a získať tak skvelé prínosy pre naše fyzické aj duševné zdravie a pohodu.

    Telo spraví čo treba, aby udržalo životne dôležité orgány funkčné a presne to sa deje pri vystavení organizmu stresu, čo v našom prípade je studená voda. V ľadovej vode nepanikárite, nemyslíte na pracovné povinnosti, na nákupný zoznam, či kedy je treba vyzdvihnúť deti z krúžkov, ale iba ste a usilujete sa prežiť. Aktivujú sa najhlbšie časti mozgu a naše vedomie sa zosúladí s biochémiou organizmu a môžete vedome a cielene riešiť to, čo vás na fyzickom alebo duševnom rozpoložení trápi – úzkosť, strach, bolesti, depresia, čokoľvek. Metóda docieli reaktiváciu aj tých najhlbších častí mozgu a zaplaví vás pokoj, budete cítiť čistú energiu a skutočnú silu vašej mysle. Myseľ je ako neurologický sval a dokáže ovplyvniť všetky dôležité procesy ako napríklad aj vstrebávanie kyslíka, ktorý vyrába energiu, ktorú tak všetci dnes potrebujeme. Pokiaľ teda chceme, aby náš mozog fungoval v náš prospech, tak tento tretí pilier Wim Hof metódy, teda sústredené zapojenie mysle je tým správnym kľúčom k úspechu.

ČO SPÔSOBÍ VNÚTORNÁ SILA A ODHODLANIE?

Wim Hof Method nastavenie mysle a odhodlanie a silná vôľa

Ľudia, ktorí pochybujú vo svoje schopnosti, si vedome programujú svoju myseľ vzorcom, že nie sú dosť dobrí, čo spolu s nízkou úrovňou odhodlania resp. nedostatkom silnej vôle požadovanú zmenu uskutočniť, začne spôsobovať prijímanie zlých rozhodnutí a budú sa spravidla podriaďovať krátkodobým cieľom na úkor tých dlhodobejších.

Ľudia so silným odhodlaním a vytrvalosťou sú šťastnejší, zdravší, spokojnejší vo vzťahoch, majú lepšiu kariéru a ľahšie zvládajú stres, konflikty a nepriaznivé záťažové situácie. Takže posilnenie vašej vôle a schopnosti vytrvať v nasadení vám prinesie do života veľa výhod.

Minulosť nezmeníme, ale je čas zabuchnúť tú bedňu s nápisom minulosť, prestaňte váhať a využite nástroje Wim Hof metódy k prevzatiu kontroly nad svojím telom, mysľou a životom!

ZÁKLADNÉ CVIČENIE MYSLE

     Silná vôla, sebakontrola a odhodlanie sú veľmi dôležitými súčasťami metódy Wima Hofa. Pravidelné aplikovanie dýchacieho cvičenia a vystavovanie sa chladu je veľmi silné vystupovanie zo zóny komfortu a vyžaduje si vnútornú silu a správne nastavenie. Dnes už je vedecky dokázané, že je možné trénovať svoj mozog tak, aby sme docielili pevnejšiu vôľu a sebakontrolu. Techniky Wim Hof metódy majú veľmi silný vplyv na schopnosti spojené so sebakontrolou a zlepšujú sústredenie, znižujú hladinu stresu a zvyšujú sebavedomie a prinášajú mnoho ďalších benefitov.

 

     Dôležité je dospieť k pokoju mysle k čomu vás skvele pripraví Wim Hof dýchacia technika. So stíšenou mysľou a absenciou myšlienok je možné začať programovať naše najhlbšie vnútro, s cieľom aktivovať náš fyziologický aj duševný potenciál, ktorý podporí dosiahnutie našich cieľov.

#1 – SÚSTREDENÉ UVOĽNENÉ DÝCHANIE

wim hof metóda terapia chladom

     Najskôr si nájdite pohodlné miesto na sedenie, kde vás nikto nebude rušiť.

     Potom sa sústreďte pár chvíľ na svoj prirodzený dych.

     Prvý hlboký nádych bez napätia (cca 3 sekundy) a uvoľnený výdych (cca 4 sekundy).

     Druhý hlboký nádych bez napätia a uvoľnený výdych.

     Tretí hlboký nádych a voľný výdych.

     Napojte sa mysľou na svoj dych a nasledujte nastavený rytmus.

     Štvrtý hlboký nádych a uvoľnený výdych.

     Piaty nádych a výdych.

     Šiesty nádych a výdych.

     Siedmy nádych a výdych a pokračovať s dýchaním späť postupne 6, 5, 4, 3, 2, 1 a tak stále dokola.

     Pokračujte cca minútu až 2 a po chvíli vás zaplaví absolútny pokoj.

#2 – PROGRAMOVANIE / NASTAVENIE MYSLE

wim hof metóda terapia chladom

Po upokojení mysle nastane tá správna chvíľa na vedomé programovanie mysle. Je dôležité stále uvoľnene dýchať.

 

    Začnite si v duchu plne uvedomovať svoje telo a zároveň sa sústreďte na to, čo by ste potrebovali dosiahnuť v rámci vášho fyziologického alebo duševného rozpoloženia (možno si budete priať dlhšie vydržať v ľadovej vode, alebo spraviť osobný rekord v behaní, či kľukoch, prípadne zvládnuť zvlášť náročnú jogovú pózu, či zvládnuť najťažší výstup vo veľhorách, aký ste kedy podnikli).

     Preskenujte si opäť telo a zadajte presný zámer pre váš mozog (dôležité je formulovať cieľ pozitívne a špecifikujte konkrétne čo chcete dosiahnuť). Doprajte si dostatok času a povedzte telu čo od neho očakávate.

     Sledujte, čo pociťujete. Zostaňte pokojný, naďalej uvoľnene dýchajte a vyčkajte na pocit energie a spojenia. Vaša myseľ vám dá signál a vycítite, kedy sa tak stane.

     Dôležité je vložiť do týchto pocitov celú svoju silu prostredníctvom uvoľneného dychu a potom zrealizujte svoj  zámer. Určite uspejete!

     Najdôležitejšia je dôvera vo svoje schopnosti a seba samého a presvedčenie, že naprogramovaný zámer sa aj uskutoční. V prípade ak človek začne pochybovať o stanovenom zámere, tak tým vysloví nedôveru vo svoje vlastné schopnosti a je na najlepšej ceste k tomu, aby sa to nestalo.

 

     Lekári a vedci mnoho krát pri experimentoch s Wimom žasli a krútili hlavami nad tým, čo videli na prístrojoch, keďže vedeli, že by to nemalo byť možné. Napríklad vedome si zohriať končatiny, usmerňovať termoreguláciu, ovládať svoj metabolizmus, ovplyvniť svoj vegetatívny nervový systém, či aktívne regulovať kardiovaskulárny systém alebo dokonca ovládať blúdivý nerv, ktorý zodpovedá za zápalové procesy v tele. Wim toto všetko dosiahol práve tréningom svojej metódy, kde veľký podiel na výsledku malo práve nastavenie mysle.

Viac informácií o vedeckých štúdiách nájdete na tomto odkaze a tiež ďalšie konkrétne techniky ako efektívne nastaviť svoju myseľ na ceste ku zdraviu, sile a šťastiu nájdete v mojom eBooku alebo vás technikami osobne prevediem na workshope, kde je zážitok umocnený skupinovou energiou.

ŽIVOT MENIACE BENEFITY

wim hof method objav život meniace benefity

Sila metódy sa naplno prejaví pri pravidelnom aplikovaní všetkých troch pilierov metódy a dostavia sa benefity, ktoré vám reálne zmenia kvalitu vášho života. Príkladne získate:

 

Kvalitný, hlboký spánok a skvelú náladu

Zdroj veľkej životnej energie pre prácu, rodinu a zábavu

Výrazné zníženie vnútorného napätia a stresu

Silnejší imunitný systém a zdravie

Sebadôveru, kreativitu a koncentráciu

 

Objavte všetky benefity TU 🙂

POĎ A VYSKÚŠAJ WIM HOF METÓDU NA VLASTNEJ KOŽI

1. ZÍSKAJ eBOOK ZDARMA

Získajte prístup k pravidelnej inšpirácii a extra bonusom a zľavám dostupných iba pre členov a ako DARČEK vám ZDARMA pošlem eBook >> 10 Benefitov metódy, kde objavíte skvelé prínosy a funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať tak ešte viac životnej energie, zdravia a sily pre vás život. Metóda je jedinečnou kombináciou techník, ktoré umožňujú jednoducho prevziať kontrolu nad vlastným telom a mysľou a získať tak skvelé benefity pre rôzne oblasti vášho života.

Niektoré z benefitov, ktoré v eBooku nájdete:

posilnenie imunitného systému

viac životnej energie pre prácu, rodinu a záľuby

zlepšenie zvládania chladu

kvalitný spánok pre regenaráciu

výrazná úľava od stresu a napätia

zlepšenie psychickej pohody a nálady

posilnenie vôle, sebadôvery, odhodlania a vytrvalosti

skvelý cievny fitnes

zníženie srdcového pulzu a krvného tlaku

 

Skutočná skratka ako sa stať šťastnejším, silnejším a zdravším 🙂
eBook – Wim Hof Metóda – 10 Benefitov, ktoré vám zaručene zlepšia život + Bonus: Funkčný návod na zmiernenie stresu
2. ZAŽI SKVELÝ, INTENZÍVNY WORKSHOP

Príď si vyskúšať metódu v lone nádhernej prírody, kde vás odborne a bezpečne prevediem všetkými piliermi metódy – dychové cvičenie, chladová terapia a nastavenie mysle so zameraním na jednoduchosť, efektivitu a dlhodobú udržateľnosť. Budeme spolu aplikovať najnovšie poznatky, tipy a odporúčania, priamo z Wim Hof Method akadémie 2022. Absolvovanie kurzu prináša skutočný životný reštart, možnosť osobnej transformácie s blahodarnými benefitmi pre mnohé oblasti vášho života. 

Čo očakávať od kurzu:

bezpečné a pokojné prostredie v lone prírody

predstavíme si Wim Hof metódu (história, o Wimovi, cesta k vede, prelomové okamihy, 3 piliere metódy, … )

budeme aj trochu experimentovať s dychom a vlastným telom

naučíte sa ako správne a bezpečne praktizovať WHM dychové cvičenie

naučíte sa 3-krokový protokol chladovej terapie podľa metódy Wima Hofa

osvetlíme si, čo sa v tele skutočne deje pri WHM dýchaní, chladovej terapii a nastavení mysle

získate najnovšie informácie o vede podané ľudskou rečou

rôzne zaujímavostí a dôležité súvislostí v rámci všetkých 3 pilierov metódy

budeme sa tiež trochu hýbať, uvoľňovať napätie a pracovať s telom a vnútorným svetom

ponoríme sa do ľadovej vody (plne dobrovoľné)

bude k dispozícii niečo zdravé pod zub a čistá pramenitá voda priamo z lesa

po workshope obdržíte špeciálny info balíček Wim Hof metódy s praktickými postupmi

získate prístup do skupiny, kde zdieľame svoje úspechy, motiváciu či progres

vždy skvelá atmosféra a silný zážitok

individuálny prístup

pohodlný prístup autom a zdarma parkovanie

profesionálne fotografie zachycujúce nezabudnuteľné okamihy

prekvapenie na záver >> darček pre každého 🙂

NAJNOVŠIE ČLÁNKY Z BLOGU

Tipy, skúsenosti, zaujímavosti, návody a omnoho viac, …  🙂

NOVÝ E-SHOP

Originálny dizajn, prémiová kvalita, eco-fiendly produkty, … 🙂
Eshop t-shirts inspired by Wim Hof Method

DIZAJN

Originálny dizajn produktov inšpirovaný nielen metódou Wima Hofa, ktorý nenájdete nikde inde.

 

NAŠE ZÁSADY A PRÍSTUP

  • Záleží nám na vysokej kvalite materiálu a potlače,
  • Produkty vyrobené s použitím najnovšej technológie tlače DTG (direct-to-garment),
  • Trojitá kontrola kvality pred odoslaním produktu,
  • Produkty sú vyrobené s ohľadom na udržateľnosť a zodpovednosť voči planéte a ľudom,
  • Podporujeme eco-fiendly produkty,
  • Materiály sú získavané od etických značiek a dodávateľov, ktorí spĺňajú pracovné, environmentálne a bezpečnostné požiadavky.

 

PRAVIDEĽNE PRIDÁVAME NOVÉ PRODUKTY DO E-SHOPU 🙂