Juraj Buček O mne Môj príbeh

Zdieľam s ľuďmi funkčné návody a stratégie ako objaviť svoj vnútorný potenciál a získať životnú energiu a odvahu na ceste k svojmu vysnívanému životu.

Juraj Buček Wim Hof Method Certified Instructor - Certifikovaný inštruktor Wim Hof metódy

Manžel, otec, manažér, podnikateľ a certifikovaný inštruktor Wim Hof metódy.

 

     Každý deň žije svoj život na 100%. Je vďačný, že môže inšpirovať druhých ako si zlepšiť fyzickú aj psychickú kondíciu a nájsť nový zdroj životnej sily, pohody, zdravia a energie a žiť tak šťastnejší život.

 

Niekoľko rokov späť som sa rozhodol zabuchnúť tú „bedňu“ s nápisom minulosť, zbaviť sa svojich bŕzd a obmedzujúcich presvedčení a dal som si povolenie v živote prosperovať a udržiavať harmóniu pre mňa dôležitých oblastí života, ktorými sú sebarozvoj, zdravie a kondícia, rodina a vzťahy, peniaze a kariéra.

 

Juraj je autorom online eBooku – „10 Benefitov metódy, ktoré vám zaručene zlepšia život. Bonus: Funkčný návod na zmiernenie stresu“, prostredníctvom ktorého jednoducho objavíte život meniace prínosy a výhody metódy Wima Hofa a spoznajte dostupné a jednoduché techniky, ktoré vám zaručene pomôžu zvládať stres a záťažové situácie v pracovnom aj osobnom živote. Inšpirujte sa eBookom a skúste niečo nové, čo zaručene prinesie veľa novej energie a sily do vášho života.

 

Juraj o čom píše a hovorí, to aj žije a preto aktívne denne už niekoľko rokov praktizuje Wim Hof metódu a ako certifikovaný inštruktor metódy Wima Hofa, formou workshopov a kurzov, sprevádza ľudí na ceste k nej a ukazuje, ako je možné žiť každý deň naplno, s radosťou a inšpiruje ako znovu objaviť vnútornú silu, rovnováhu a potenciál.

 

     Toto všetko bol pre mňa ešte pred pár rokmi nedosiahnuteľný sen! 

 

Nižšie nájdete môj príbeh, ale ešte predtým, poďte so mnou do sveta:

  • kde možno niektorí ľudia sú pod permanentným tlakom systému a trpia preto úzkosťou, depresiou alebo chronickým stresom,  a pod.,
  • a tiež je možné, že ľudia v tomto svete majú skúsenosť s oslabeným zdravím, stratou životnej energie a vitality,
  • a možno niektorí ľudia tam vonku už nemajú dôveru v samých seba a žijú nešťastný a nenaplnený život.

 

A teraz sa presuňte v mysli spolu so mnou do iného sveta, kde je všetko úplne inak:

  • len si predstavte, aké by to bolo skvelé, že viete s úplnou ľahkosťou odolávať tlaku systému a stresu s úsmevom na perách,
  • predstavte si, aké by to bolo úžasné, že máte také zdravie, životnú energiu a vitalitu, že sa vás už žiadne fyzické ani duševné oslabenia netýkajú a všade, kde chodíte, energiu iba rozdávate,
  • a predstavte si, že v tomto svete máte absolútnu dôveru vo svoje schopnosti a samého seba a preto máte energiu, čas, zdroje a skvelé osobné a rodinné vzťahy a teda môžete žiť život svojich snov.

 

     A práve preto teraz s vami zdieľam svoj príbeh, aby som sa podelil s poznaním, ktoré ma priviedlo k funkčným stratégiám meniacim život k lepšiemu, tu a teraz. 

 

Ale, ešte predtým, poďte so mnou späť do augusta roku 2004, kedy ako čerstvý absolvent vysokej školy odchádzam do Anglicka, plný energie a očakávaní študovať jazyk a začať novú etapu života. S presvedčením, že svet je gombička, opúšťame s mojou priateľkou Veronikou Callan School v Londýne a zažívame prvé životné lekcie v Birminghame v hoteli Campanille, kde pracujem 16 hodín denne (umývam riad, robím údržbára a večer robím ešte aj v bare) a v duchu si hovorím. Zarábam veľa peňazí, učím sa jazyk, tak to nejako vydržím. Čas plynie, chodíme na Slovensko na dovolenky, kde sa chvíľku cítim slobodný, ale po návrate späť do Anglicka, si začínam prvý krát uvedomovať tlak systému a život už pre mňa prestával byť až taký slobodný.

 

Prvý krát sa z môjho vnútra začína ozývať hlas, ktorý mi šepká: Juraj, určite chceš toto? … a o pár týždňov sa posúvam a začínam pracovať vo svojom odbore ako telekomunikačný špecialista a o rok neskôr zastrešujem celú oblasť Londýna pre spoločnosť Spiritel. Wow, darí sa mi po ekonomickej stránke stále viac a viac, mám všetkého dostatok, vysoký životný štandard, cestujeme po celom Anglicku, 🙂 …

 

Je utorok podvečer 1. mája 2007 a ja sa rozprávam s priateľom zo Slovenska, ktorý nás prišiel navštíviť. Sedíme v Londýne v StarBucks Coffee na Canary Wharf a po pol hodinke rozhovoru prichádza najdôležitejšia otázka: A si šťastný? Odpovedám s miernym rozpakom „Akože, čo je to za otázka? No veď žijem v Anglicku, zarábam omnoho viac peňazí ako priemerný Slovák, mám služobné auto, mobil, všetci ma chvália.“ A kamarát sa ma opäť spýtal – „Juraj, ja sa nepýtam, čo všetko máš, ale či si šťastný!“.

 

To bolo prvé zasadené semienko osobného rozvoja, ktoré postupom času začalo klíčiť a vo veku 27 rokov som si začal intuitívne uvedomovať, že chcem byť ja režisérom svojho vlastného života a vyústilo to v návrat späť na Slovensko v roku 2008 s cieľom v spolupráci s anglickou spoločnosťou Spiritel spustiť na Slovensku alternatívneho poskytovateľa telekomunikačných služieb, na tú dobu s revolučnou technológiou. Viac ako rok tvrdej práce nakoniec zastavila ekonomická a finančná kríza. Bol som síce na Slovensku, ale podnikateľský plán a vyhliadky na svetlú budúcnosť sa nekonali. 🙁

 

Pri prvom zlyhaní sa ešte nevzdávam, „predsa doteraz bolo všetko OK, tak to musí ísť aj naďalej“ a začíname na Slovensku dva nové startupy, do ktorých vkladám ešte väčšiu energiu, peniaze a čas, ale prestávam si všímať ostatné dôležité piliere života – svoje zdravie, vzťahy a samozrejme žiadny sebarozvoj a príjem. Mesiace a roky ubiehali a návratnosť investovaných zdrojov do nového podnikania sa nečakane predĺžila, čo vyústilo v môj odchod do Bratislavy, kde sa zamestnávam ako IT projektový manažér. A opäť pracujem 16 hodín denne, pričom teraz je moja manželka Veronika a pol ročná dcérka odo mňa 120 km ďaleko – doma v Trenčíne.

 

     Takýto život si berie svoju daň a vo veku 33 rokov sa začína moja nová životná cesta, kedy si konečne  kladiem otázku – „čo vlastne je pre mňa úspech? Čo vlastne chcem v rôznych oblastiach svojho života (sebarozvoj, zdravie a kondícia, rodina a vzťahy, peniaze a práca) a prečo!”.

 

Výsledok: sťahujem sa späť do rodného Trenčína za svojimi blízkymi, získavam tam skvelú prácu IT projektového manažéra, ktorá ma napĺňa a baví a začínam vedome a aktívne pracovať predovšetkým najskôr sa sebe (lebo verím v presvedčenie: ak sa zmeníš, všetko sa zmení) a prestávam prežívať len tak zo dňa na deň a konečne preberám 100% zodpovednosť za svoj vlastný život.

 

V priebehu posledných 6 rokov som intenzívne pracoval na sebarozvoji a dal som si povolenie byť úspešným a zažívať prosperitu vo všetkých oblastiach môjho života a tiež byť skvelým manželom, otcom, synom, manažérom, podnikateľom. Mám a nasledujem svoju víziu, ktorá mi jasne určuje smer do mojej budúcnosti za mojimi snami.

 

Úzka spolupráca s inšpirujúcimi osobnosťami a špičkami vo svojich oblastiach, akými sú podnikateľ, špičkový motivátor a kouč Peter Urbanec, Peter Krištofovič a medzinárodný NLP tréner Peter Sasín, ma priviedla k rôznym stratégiám, ktoré mi umožnili byť na svojej ceste životom úspešným. Dosiahol som mnohé úspechy na osobnej aj profesionálnej rovine.

 

     ZDALO BY SA TO BYŤ IDEÁLNE, ALE BOL V TOM CELOM JEDEN HÁČIK…

 

Začínal som si viac a viac uvedomovať, že aj keď žijeme v tejto unikátnej digitálnej dobe, kde máme k dispozícií na jeden klik svet nekonečných informácií, tak práve táto doba ma priviedla k uvedomeniu, že sa mi v skutočnosti dovtedy ešte nepodarilo nájsť kľúč k porozumeniu a získaniu plného potenciálu svojho tela a mysle a všetky moje úspechy ma stáli značné množstvo životnej energie, ktorá potom chýbala v zdraví, vo vzťahoch v rodine a pod..

 

Dospel som do životného štádia, v ktorom som aktívne začal hľadať zdroje zdravia, životnej sily, vitality a energie, ktoré by mi pomáhali na mojej životnej ceste. Po tom, ako som postupom času objavoval silu ranných a večerných rituálov, zdravej životosprávy, studenej sprchy, rôznych fyzických a duševných cvičení a relaxačných tréningov, tak mi do života nakoniec prišla metóda Wima Hofa, ktorá to všetko doslova neuveriteľne a najmä funkčne prepojila.

 

Práve táto metóda mi pomohla uvedomiť si, že šťastie, zdravie, životná energia, vitalita a sila sú priamo v nás a čakajú na to, aby sme ich znova pozvali do svojich životov. Keď som prvýkrát vyskúšal Wim Hof dýchaciu techniku, tak som hneď vedel – TAK, TOTO JE SKUTOČNE ONO! Po 3 rokoch aktívneho praktizovania metódy sa rozhodujem a zapisujem sa do Wim Hof Method akadémie 2021/2022 a po ôsmych mesiacoch tvrdej práce prechádzam všetkými časťami procesu akadémie a vo februári 2022 po absolvovaní Master modulu v poľskom tréningovom centre Wima Hofa, sa stávam oficiálnych certifikovaným inštruktorom Wim Hof metódy 🙂

Pozri stránku ohľadne mojej certifikácie TU, alebo klikni na logo nižšie 🙂

 

 

 

    Hlboký a vedomý dych, ako jeden z pilierov metódy, sa stal mojím novým základom pre manažment životnej energie a pre budovanie dôvery v moje schopnosti a vnútornú silu.

     Vybalansoval som svoj životný štýl a spriatelil som sa s chladom, našiel som jednoduchú a funkčnú techniku ako byť šťastný, zdravý a silný, žiť naplno tu a teraz a stať sa lepšou verziou samého seba.

     Wim Hof metóda mi ukázala, že môžeme mať skutočne pod kontrolou a vo svojich rukách naše zdravie, energiu či životnú pohodu.

     Dnes, vďaka Wim Hof metóde, už dokážem byť mimoriadne sústredený a kreatívny, byť skutočne odolný voči záťažovým situáciám, stresu a chorobám, dokážem podávať vysoké fyzické a duševné výkony a zároveň si udržiavať životnú energiu, optimizmus a vitalitu.

 

Áno, sme schopní mať pod vedomou kontrolou omnoho viac ako si myslíme, pokiaľ ide o našu mentálnu a fyzickú odolnosť, silu, pohodu, zdravie! 

 

Vďaka mnohoročnému praktikovaniu metódy Wima Hofa a taktiež vďaka kvôli najnovším nadobudnutým odborným a praktickým zručnostiam, skúsenostiam a znalostiam z úspešne absolvovanej Wim Hof Method akadémie 2022, dnes môžem zodpovedne potvrdiť, že Wim Hof základné dychové cvičenie spolu so správnym a postupným tréningom chladovej terapie a mentálnym sústredením, resp. nastavením mysle, dokáže skutočne ovplyvniť kvalitu nášho každodenného života a konkrétne pomôcť napríklad pri zvýšení energie a vitality, znížení stresu či krvného tlaku, zlepšení kvality spánku a výraznom posilnení imunitného systému a pod.

 

     Nemusíte mi veriť ani slovo, ja sám som bol na začiatku skeptikom, ale vyskúšajte Wim Hof metódu na vlastnej koži, objavíte jej skvelé život meniace benefity. Prihláste sa na certifikovaný workshop a presvedčte sa sami o sile a funkčnosti a jednoduchosti metódy a najmä ako ju správne a bezpečne aplikovať do života.

To, čo preukázali vedecké dôkazy pri skúmaní metódy Wima Hofa, dnes naplno potvrdzujem aj ja a ak budete metódu správne a kontinuálne aplikovať, tak vám garantujem, že doslova preniknete hlboko do svojej fyziológie a objavíte mentálnu aj fyzickú silu ukrytú hlboko v nás, čo vám umožní byť šťastným, zdravým a silným človekom a napomôže žiť život podľa vlastných snov.   

Verím, že aj vy tu načerpáte inšpiráciu.

Majte život svojich snov, zaslúžite si ho! 🙂