wim hof metóda benefity

Benefity Wim Hof metódy

eBook – Wim Hof Metóda – 10 Benefitov, ktoré vám zaručene zlepšia život + Bonus: Funkčný návod na zmiernenie stresu
Získajte prístup k pravidelnej inšpirácii a extra bonusom, iba pre členov  a ako DARČEK vám ZDARMA pošlem tento eBook, kde objavíte skvelé benefity metódy a funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať viac životnej energie, zdravia a sily pre šťastný život.

VÝHODY A BENEFITY WIM HOF METÓDY

Uvedené výhody a benefity sa týkajú konkrétne metódy Wima Hofa, ale taktiež sa v určitej miere uplatňujú pri aplikovaní iba dychového cvičenia, chladovej terapie alebo  meditácie. Benefity boli zostavené na základe výsledkov vedeckého skúmania metódy Wima Hofa a tiež boli kvalitatívne zozbierané z komunity “Hofferov” počas mnohých rokov. Ja osobne viem o mnohých ľuďoch, ktorých som previedol metódou, ktorí potvrdzujú na vlastnej skúsenosti mnohé z uvedených benefitov.

 

Poznámka: Telo každého človeka je odlišné a preto bude odlišne reagovať na rôzne typy liečby a intervencie. Ak máte vážny alebo konkrétny zdravotný problém, prosím,  odporúčam sa spojiť s vašim lekárom.

GLOBÁLNY VEDECKÝ PRIESKUM

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) Univerzita

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) Univerzita uskutočnila štúdiu za účelom uskutočnenia globálneho prieskumu, v ktorej sa systematicky pýtala na dopad metódy Wima Hofa na životy ľudí. Prieskumu za zúčastnilo viac ako 3 200 ľudí z celého sveta, ktorí pomohli identifikovať a potvrdiť skvelé benefity, trendy, či vzorce.

 

Vo videu si môžete pozrieť pekné vizuálne zhrnutie tohto prieskumu.

BENEFITY PRE FYZICKÉ ZDRAVIE

Objavte, ako môže metóda Wima Hofa zlepšiť vaše fyzické zdravie.

VIAC ENERGIE

V dnešnej zrýchlenej dobe sa od nás vyžaduje, aby sme zvládli veľa úloh, ktoré sú nevyhnutné pre náš každodenný pracovný a osobný život na ktoré je treba mať dostatok energie. Aplikovaním princípov metódy Wima Hofa získate nevyčerpateľný zdroj novej energie pre váš život. Napríklad sa naučíte tiež efektívne zvládať stresové situácie, ktoré vás už nebudú stáť viac drahocenné sily a energiu.

SILNEJŠÍ IMUNITNÝ SYSTÉM

Výsledky vedeckého výskumu dokazujú, že vyznávači metódy Wima Hofa majú v porovnaní s ostatnými výrazne silnejšiu imunitnú odpoveď na rôzne patogény.

PROTIZÁPALOVÉ ÚČINKY

Zápal je proces, ktorý je zameraný na elimináciu príčiny poškodenia buniek, napríklad patogénov a na zahájenie opravy poškodených tkanív a považujeme ho za súčasť vrodeného imunitného systému. Wim Hof Metóda prináša prirodzený spôsob aktivácie protizápalových mechanizmov tela.

KVALITNEJŠÍ SPÁNOK

Ľudia praktizujúci Wimovu metódu pozorujú výrazné zlepšenie kvality spánku a počas dňa sa cítia nabití silou a majú viac energie pre prácu, rodinu aj osobný život.

LEPŠÍ ŠPORTOVÝ VÝKON

Hľadáte ako preskočiť svoje hranice pri športovom alebo inom fyzickom výkone? Metóda Wima Hofa presne toto dokáže! Profesionálni športovci ako Laird Hamilton a Alistair Overeem už používajú Wimove princípy, aby udržali svoje telo a myseľ v top forme.

RÝCHLEJŠIA REGENERÁCIA

Skvelá metóda ako pomôcť telu sa rýchlejšie zotaviť z fyzického výkonu alebo zdravotného problému, či zranenia. Bez správnej regenerácie sa v tele hromadí stres. Z toho časom môže vyplynúť pretrénovanie, ktoré následne vedie k bolestiam svalov, zápalom alebo aj k zraneniam.

ÚĽAVA PRI AUTOIMUNITNÝCH OCHORENIACH

Na autoimunitné poruchy dnes neexistuje žiadny liek, takže zvládnutie súvisiacich symptómov je kľúčové pre udržanie kvality života. Wim Hof metóda práve preukázateľne pomáha zmierniť priebeh a symptómy pri autoimunitných chorobách.

ÚĽAVA PRI ARTRITÍDE

Artritída je ochorenie vyznačujúce sa bolesťou kĺbov spôsobené zápalom. Artritída je veľmi častá porucha, ktorá trápi milióny ľudí na celom svete. Ľudia aplikujúci metódu Wima Hofa, zažívajú výraznú úľavu od artritídy bez nutnosti užívania liekov, ktoré majú samozrejme vedľajšie účinky.

ÚĽAVA OD MIGRÉNY

Metóda pomáha zmierňovať symptómy migrény a napomáha zamedziť jej vznikaniu. Aplikujte metódu Wima Hofa do života a záchvaty migrény, pri ktorých je človek vyradený z bežného života, sa stanú už len spomienkou vo vašom živote.

ASTMA POD KONTROLOU

Astma je chronické ochorenie, ktoré sa vyznačuje príznakmi ako dýchavičnosť, kašeľ a tlak na hrudníku a účinky Wimovej metódy na telo a myseľ človeka skvele pomáhajú pri efektívnom manažmente symptómov resp. zvládaní astmy.

ZNÍŽENIE KRVNÉHO TLAKU

Vysoký krvný tlak je najčastejším chronickým ochorením na celom svete a jednou z hlavných príčin srdcovocievnych ochorení, ktoré majú na svedomí väčšinu prípadov úmrtí. Jedným zo spôsobov, ako si udržiavať nízky krvný tlak, je mať zdravý životný štýl a vedieť správne manažovať stres a Wim Hof metóda prináša práve v tejto oblasti skvelé výsledky.

ZLEPŠENIE METABOLIZMU

Metóda vám pomôže k skvelému tráveniu jedla a premenu na užitočnú energiu pre ľudské telo. Ľudia s dobrým metabolizmom spaľujú viac kalórií a ich telo má tendenciu ukladať menej tukov na tele.

TVORBA POZITÍVNEHO STRESU

Metóda je skvelá pre generovanie tzv. Eustresu, resp. pozitívneho stresu, ktorý sa v tele prirodzene generuje s prežívaním alebo očakávaním nejakej pozitívnej udalosti, napríklad pred stretnutím sa s milovanou osobou. Stimuluje nás k lepšiemu výkonu, zvyšuje našu kreativitu, sústredenosť a tiež nám pomáha dosiahnuť cieľ. Spája sa tiež s našim uspokojením z dobre vykonanej práce.

CHOCHP POD KONTROLOU

Chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP) je dnes 4. najčastejšou príčinou smrti a každoročne zabíja viac ľudí, ako rakovina pľúc a prsníka dohromady. Účinky Wimovej metódy výrazne a dramaticky zlepšujú kvalitu života ľudí, ktorí trpia týmto chronickým ochorením.

ÚĽAVA PRI FIBROMYALGII

Fibromyalgia je chronická porucha charakterizovaná bolesťami viacerých častí tela a vyššou citlivosťou na tlak, ktorá sa prejaví vnímaním bolesti pri minimálnom tlaku na kožu.  Liečba môže trvať dlho a preto je skvelé, že práve Wim Hof metóda dokáže priniesť nástroje na úľavu od príznakov spojených s fibromyalgiou.

RIEŠENIE PRE POST BORELIOVÝ SYNDRÓM

Post-boreliový syndróm alebo „chronická  borelióza“, strpčuje život napr. bolesťami  hlavy, bolesťami svalov, kĺbov, šliach, chronickou únavou. Výsledky metódy Wima Hofa   výrazne posilňujú imunitný systém organizmu a tým prirodzeným spôsobom napomáhajú „bojovať“ proti tomuto zákernému ochoreniu a jeho príznakom.

POMOC PRI SKLERÓZE MULTIPLEX

Toto chronické demyelinizačné ochorenie centrálneho nervového systému postihuje predovšetkým mladých, dospelých ľudí a práve Wim Hof metóda dokáže skvele zmierniť príznaky, medzi ktoré prioritne zaraďujeme napríklad únavu alebo tŕpnutie končatín.

BENEFITY PRE DUŠEVNÉ ZDRAVIE

Objavte, ako môže metóda Wima Hofa zlepšiť vaše duševné zdravie.

PSYCHICKÁ POHODA

Žiaľ, veľa ľudí na celom svete zápasí s problémami duševného zdravia resp. psychickej nepohody, čo prináša menšiu odolnosť organizmu, ťažkosti pri zvládaní pocitov a každodenných starostí a najmä menšiu radosť zo života. Skvelé je, že ľudia praktikujúci Wim Hof metódu preukázateľne konštatujú výrazné zlepšenie psychickej pohody, sebadôvery a spokojnosti so sebou samým.

VÝRAZNÁ ÚĽAVA OD STRESU

Metóda poskytuje nástroje, ktoré okamžite umožňujú získať kontrolu nad svojimi myšlienkami, emóciami a nad svojím telom. Mnoho ľudí z celého sveta už dnes benefituje z tejto metódy, a využíva ju v každodennom živote ako silný nástroj na redukciu stresu. Wim Hof dýchacie cvičenia a postupné, kontrolované vystavovanie sa chladu je kľúčom k zmierneniu fyzického aj emocionálneho stresu a napätia. Viac info TU

PREVENCIA A LIEČBA PRI VYHORENÍ

Ľudia, ktorí zažívajú syndróm vyhorenia sa cítia depresívne, sú apatickí, vyčerpaní a neustále v strese. Veľa ľudí denne zápasí s rovnováhou medzi pracovným a osobným životom a aj preto je syndróm vyhorenia stav, ktorý ovplyvňuje čoraz väčšie percento populácie. Metóda Wima Hofa poskytuje techniky, ktoré pomáhajú lepšie zvládnuť každodenný tlak, resetujú nervový systém a dodávajú energiu potrebnú na prevenciu ale aj na zotavenie sa z vyhorenia.

ZLEPŠENIE ZVLÁDANIA CHLADU

Chladová terapia dnes získava na popularite, pretože je spojená s mnohými zdravotnými výhodami vrátane znižovania zápalov, zlepšovania imunitných reakcií tela a pod. Avšak pre mnohých ľudí je nepredstaviteľné vystaviť svoje telo ľadovej vode a práve v tomto je skvelá metóda Wima Hofa, ktorá špeciálnym dychovým cvičením pomôže nastaviť telo a myseľ tak, že vystavenie ľadovej vode bude zážitkom a nie utrpením.

RIEŠENIE PRE DEPRESÍVNE STAVY

Pretrvávajúce pocity depresie narúšajú schopnosť normálne fungovať a užívať si život. Depresia môže trvať veľmi dlho a môže spôsobiť pocity bezcennosti, únavy, môžete pribrať alebo schudnúť a dokonca môže spôsobovať aj fyzickú bolesť. Prekonať depresiu môže byť veľmi ťažké, ale depresívni ľudia, ktorí začali aplikovať metódu Wima Hofa, konštatovali okamžitú úľavu od rôznych príznakov súvisiacich aj s klinickou depresiou.

SILNÁ VÔĽA

Ak sa skutočne chcete v niečom zlepšiť, niečo konkrétne dosiahnuť a stať sa lepšou verziou samého seba, je silná vôľa jednou z najdôležitejších vecí, ktorú je potrebné mať. Dobrá správa je, že vôľa podľa vedeckého výskumu nie je vrodená schopnosť, ale je to získaná zručnosť resp. dynamicky kolísajúci zdroj, ktorý je možné trénovať. Práve praktizovaním techník Wim Hof metódy, získate skalopevnú vôľu, ktorá vám následne pomôže vo všetkých oblastiach života.

SCHOPNOSŤ SA PLNE KONCENTROVAŤ

Schopnosť koncentrácie resp. sa sústredene venovať určitej aktivite je v dnešnej dobe kľúčová. Väčšina problémov so sústredením súvisí so stresom. Môže to byť stres v práci, ale aj stres v osobnom živote. Niekedy nepomôžu jednoduché koncentračné cvičenia, ako napríklad krátka prechádzka alebo relaxácia, ale je potrebné pracovať na trvalom riešení, napríklad s použitím pravidelnej meditačnej rutiny, ktorú vám práve Wimova metóda spolu s dýchacím cvičením prináša.

ZLEPŠENIE PREPOJENIA TELA A MYSLE

Funkčné spojenie mysle a tela je nevyhnutné pre našu životnú pohodu. Vďaka silnému prepojeniu mysle a tela sú ľudia schopní lepšie zvládať svoje pocity a čeliť každodenným ťažkostiam. Mnoho ľudí žiaľ nepozná spôsob ako mať spojenie mysle a tela pod kontrolou, čo často vedie k problémom s duševným zdravím, ako je stres alebo úzkosť. Tu prichádza do hry metóda Wima Hofa so svojimi nástrojmi, ktoré učia ľudí, ako mať aj tento aspekt nášho bytia pod kontrolou.

ZAŽÍVANIE POCITU ŠŤASTIA

Zažívanie pocitu šťastia a pozitívne emócie sú nevyhnutné preto, aby sme mohli získať zo života maximum. Keď sa cítime radostne, je pre nás jednoduché užívať si krásy tohto sveta.  Žiaľ, niekedy je náročné si udržiavať vnútornú pohodu a preto sa usilujeme a hľadáme rôzne spôsoby ako si udržať pocit šťastia a Wim Hof metóda je skvelý nástroj, ako si dať jednoducho povolenie byť šťastný a udržať si tento pozitívny prístup počas života.

LEPŠIA KREATIVITA

Kreativita je rozhodujúcou zručnosťou v mnohých odvetviach a bez kreativity je hľadanie užitočných a originálnych riešení niekedy veľmi náročné. Kreativitu je možné vedome trénovať a stále viac ľudí vrátane mnohých manažérov, umelcov, spisovateľov, dizajnérov, pedagógov a pod. používa metódu Wima Hofa každý deň pre zlepšenej vlastnej tvorivosti a pre podporu svojho šťastia, zdravia a energie, ktorá je veľmi dôležitá v procese kreatívneho myslenia.

MOŽNOSŤ OVPLYVŇOVAŤ AUTONÓMNY IMUNITNÝ SYSTÉM

Dlho sme verili, že autonómny nervový systém nie je možné dobrovoľne a vedome ovplyvňovať. Wim Hof však vedecky dokázal, že každý z nás je schopný ovplyvňovať autonómny nervový systém, ktorý komplexne riadi a reguluje funkcie našich vnútorných orgánov, náš imunitný systém, endokrinný systém a podobne. Napríklad dýchanie je súčasťou automaticky riadeného procesu a je možné ho vedome riadiť a kontrolovať pomocou Wim Hof dýchacieho cvičenia a tým dosiahnuť skvelé výsledky.

ZDROJ PROSPEŠNÝCH ENDORFÍNOV

Endorfíny sú hormóny prirodzene produkované autonómnym nervovým systémom s cieľom napríklad eliminovať fyzický stres. Zmierňujú bolesť a zvyšujú úroveň pocitu šťastia. Východisková hladina endorfínov je pre každého iná. Ľudia, ktorí majú nízku hladinu endorfínov, majú väčšiu šancu trpieť depresiou alebo fibromyalgiou. Metóda Wima Hofa vedecky preukázateľne pomáha telu prirodzene zvyšovať hladinu endorfínov čo má blahodarné účinky.

KTO STOJÍ ZA WIM HOF METÓDOU?

wim hof metóda iceman ľadový muž

Wim Hof metódu vytvoril Holanďan, držiteľ 26 svetových rekordov a inšpiratívny človek s menom Wim Hof. Wim dlhodobo trénoval svoju myseľ, telo v prírodnom prostredí, najmä v podmienkach extrémneho chladu po dlhú dobu, čo mu prinieslo medzinárodnú slávu pod prezývkou „Iceman“ alebo “Ľadový muž”.

OBJAV SVOJ PLNÝ POTENCIÁL!

Moderný svet a spôsob ako žijeme sa dramaticky zmenil. Náš životný štýl nás drží v absolútnom komforte a odpojil nás od prirodzeného prostredia pre život. Preto sa v nás zakódované odveké mechanizmy prežitia už viac nemusia spúšťať a stratili sme kontakt s našou vnútornou silou.

Ale vďaka Wimovi a jeho desaťročia trvajúcemu sebapoznávaniu a ochote podrobiť samého seba vedeckému skúmaniu, má dnes ľudstvo opäť vo svojich rukách jednoduchý a efektívny nástroj ako vedome stimulovať tieto vnútorné fyziologické procesy a umožniť tak využiť náš plný potenciál.

Metóda Wima Hofa je preto aj o opätovnom spojení nás – k sebe, k ostatným i k prírode.

metóda wima hofa objav svoj plný potenciál

POĎ A VYSKÚŠAJ WIM HOF METÓDU NA VLASTNEJ KOŽI

1. ZÍSKAJ eBOOK ZDARMA

Získajte prístup k pravidelnej inšpirácii a extra bonusom a zľavám dostupných iba pre členov a ako DARČEK vám ZDARMA pošlem eBook >> 10 Benefitov metódy, kde objavíte skvelé prínosy a funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať tak ešte viac životnej energie, zdravia a sily pre vás život. Metóda je jedinečnou kombináciou techník, ktoré umožňujú jednoducho prevziať kontrolu nad vlastným telom a mysľou a získať tak skvelé benefity pre rôzne oblasti vášho života.

Niektoré z benefitov, ktoré v eBooku nájdete:

posilnenie imunitného systému

viac životnej energie pre prácu, rodinu a záľuby

zlepšenie zvládania chladu

kvalitný spánok pre regenaráciu

výrazná úľava od stresu a napätia

zlepšenie psychickej pohody a nálady

posilnenie vôle, sebadôvery, odhodlania a vytrvalosti

skvelý cievny fitnes

zníženie srdcového pulzu a krvného tlaku

 

Skutočná skratka ako sa stať šťastnejším, silnejším a zdravším 🙂
eBook – Wim Hof Metóda – 10 Benefitov, ktoré vám zaručene zlepšia život + Bonus: Funkčný návod na zmiernenie stresu
2. ZAŽI SKVELÝ, INTENZÍVNY WORKSHOP

Príď si vyskúšať metódu v lone nádhernej prírody, kde vás odborne a bezpečne prevediem všetkými piliermi metódy – dychové cvičenie, chladová terapia a nastavenie mysle so zameraním na jednoduchosť, efektivitu a dlhodobú udržateľnosť. Budeme spolu aplikovať najnovšie poznatky, tipy a odporúčania, priamo z Wim Hof Method akadémie 2022. Absolvovanie kurzu prináša skutočný životný reštart, možnosť osobnej transformácie s blahodarnými benefitmi pre mnohé oblasti vášho života. 

Čo očakávať od kurzu:

bezpečné a pokojné prostredie v lone prírody

predstavíme si Wim Hof metódu (história, o Wimovi, cesta k vede, prelomové okamihy, 3 piliere metódy, … )

budeme aj trochu experimentovať s dychom a vlastným telom

naučíte sa ako správne a bezpečne praktizovať WHM dychové cvičenie

naučíte sa 3-krokový protokol chladovej terapie podľa metódy Wima Hofa

osvetlíme si, čo sa v tele skutočne deje pri WHM dýchaní, chladovej terapii a nastavení mysle

získate najnovšie informácie o vede podané ľudskou rečou

rôzne zaujímavostí a dôležité súvislostí v rámci všetkých 3 pilierov metódy

budeme sa tiež trochu hýbať, uvoľňovať napätie a pracovať s telom a vnútorným svetom

ponoríme sa do ľadovej vody (plne dobrovoľné)

bude k dispozícii niečo zdravé pod zub a čistá pramenitá voda priamo z lesa

po workshope obdržíte špeciálny info balíček Wim Hof metódy s praktickými postupmi

získate prístup do skupiny, kde zdieľame svoje úspechy, motiváciu či progres

vždy skvelá atmosféra a silný zážitok

individuálny prístup

pohodlný prístup autom a zdarma parkovanie

profesionálne fotografie zachycujúce nezabudnuteľné okamihy

prekvapenie na záver >> darček pre každého 🙂

NAJNOVŠIE ČLÁNKY Z BLOGU

Tipy, skúsenosti, zaujímavosti, návody a omnoho viac, …  🙂

NOVÝ E-SHOP

Originálny dizajn, prémiová kvalita, eco-fiendly produkty, … 🙂
Eshop t-shirts inspired by Wim Hof Method

DIZAJN

Originálny dizajn produktov inšpirovaný nielen metódou Wima Hofa, ktorý nenájdete nikde inde.

 

NAŠE ZÁSADY A PRÍSTUP

  • Záleží nám na vysokej kvalite materiálu a potlače,
  • Produkty vyrobené s použitím najnovšej technológie tlače DTG (direct-to-garment),
  • Trojitá kontrola kvality pred odoslaním produktu,
  • Produkty sú vyrobené s ohľadom na udržateľnosť a zodpovednosť voči planéte a ľudom,
  • Podporujeme eco-fiendly produkty,
  • Materiály sú získavané od etických značiek a dodávateľov, ktorí spĺňajú pracovné, environmentálne a bezpečnostné požiadavky.

 

PRAVIDEĽNE PRIDÁVAME NOVÉ PRODUKTY DO E-SHOPU 🙂