6 tipov ako zlepsi otuzilost

6 overených tipov ako dosiahnuť výrazne väčšiu otužilosť a silné zdravie.

Často vidím, že ľudia naozaj poctivo trénujú v studenej sprche, či predlžujú pobyt v prírodnej vode, ale otužilosť nie a nie posunúť na vyšší level. Niektorí zažívajú silné triašky, cítia napätie, bolesť, stres, ba priam až zvádzajú boj s chladom a to s jediným cieľom – posunúť svoje hranice otužilosti. Často sa stáva, že skonštatujú: „Toto je moje maximum, ja nie som žiadny Iceman,  ja na toto už nemám!“

 

A čo sa stane? Podvedomie sa s nami neháda a človek si ani len netušiac, sám naprogramuje samo-obmedzujúce presvedčenie a takéto zadanie sa začne okamžite potvrdzovať na fyzickej úrovni o to viac, keďže zážitok bol podporený silnou emóciou v danej situácii. Vedecky vzate, došlo počas pobytu v ľadovej vode k vylučovaniu špecifických hormónov  do krvného obehu, ako je napríklad – epinefrín resp. adrenalín, ktorý je vylučovaný za účelom udržať telo v maximálne funkčnom stave.

 

Dôležité – ak je človek v ľadovej vode spojený sám so sebou, je v kľude a udržuje správne dýchanie, aktivuje tým tzv. parasympatický nervový systém a preto kombinácia tohto kludového stavu mysle a zároveň pre telo záťažovej situácie s výraznou sekréciou hormónov, ktoré majú pomôcť prežiť, spôsobia veľmi pozitívny dopad na fyzické aj psychické zdravie človeka. Chceš sa dozvedieť viac o tom, čo sa deje na pozadí s našim telom aj mysľou, počas pobytu v ľadovej vode? Konkrétne informácie o Wim Hof chladovej terapií nájdeš TU 

 

Avšak mám pre vás skvelú správu. Človek dokáže prekonať aj veľké prekážky malými krokmi. Preto s vami chcem zazdielať  jednoduché a rokmi  overené tipy z praxe, ako si zaručene zlepšiť svoju otužilosť a zažívať nádherné aha momenty, že naše telo a myseľ dokáže zvládať omnoho viac ako si vôbec vieme predstaviť.

Overené tipy, ako zaručene a výrazne zlepšiť svoju otužilosť

Dopraj 8 hodinovú regeneráciu svojej mysli a telu (ideálne od 21:30 do 5:30).

Vstaň ráno o hodinu skôr a 10-15 minút cvič s vlastným telom. (joga, kalanetika, pilates, TRX, CrossFit, … )

Denne po rannom cvičení si daj Wim Hof dýchacie cvičenie – DÔLEŽITÉ – vždy 4 kolá. Vtedy sa začnú diať doslova zázraky v tvojej psychike a fyziológií, ktoré ti pomôžu na ceste k výrazne lepšej otužilosti.

Po Wim Hof dychovom cvičení si daj každé ráno 5 min studenú sprchu. DÔLEŽITÉ – začni studenou a skonči studenou 🙂

Vonku pred samotným otužovaním v prírodnej vode, najskôr začni s jogou, alebo horse stance cvičením, oblečený iba v plavkách a to aspoň 5 – 10 minút. Je to kombinácia tzv. studenej / cold yógy a veľmi dôležitej techniky otužovania tzv. vzdušný kúpeľ.

Bezprostredne po otužovaní v prírodnej vode, bez utretia, cvič horse stance Wim Hof cvičenie až pokiaľ neuschneš. DÔLEŽITÉ – týmto vzdušným kúpeľom a cvičením získaš instantne 2 benefity. 1) posunieš svoju otužilosť na vyšší stupienok, resp. vyťažíš z otužovania pre svoje telo z vody a zo vzduchu maximum a 2) rozohreješ sa z vnútra práve zapojením veľkých stehenných svalov a už nikdy viac žiadna triaška 🙂

 

Chceš zistiť viac konkrétnych benefitov Wim Hof metódy? Nájdeš ich priamo na tomto odkaze.


Juraj Bucek Wim Hof Method podpis

Juraj BučekWim Hof Method Certifikovaný inštruktor.

Každý deň žije svoj život aj vďaka WHM metóde nalepšie ako vie. Je vďačný, že môže inšpirovať druhých ako si Wim Hof Metódou rýchlo a jednoducho zlepšiť fyzickú aj psychickú odolnosť a nájsť nový zdroj životnej sily, zdravia a energie pre šťastnejší život. Niekoľko rokov späť sa rozhodol zabuchnúť tú „bedňu“ s nápisom minulosť, Zbavil sa svojich bŕzd a obmedzujúcich presvedčení a dal si povolenie prosperovať a udržiavať harmóniu pre neho v dôležitých oblastiach života, ktorými sú seba rozvoj, zdravie a kondícia rodina a vzťahy a peniaze. 

Juraj je autorom online eBooku 10 Benefitov metódykde objavíte skvelé prínosy metódy a ako bonus – funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať tak ešte viac životnej energie, zdravia a sily pre vás život. Juraj o čom píše a hovorí to aj žije a preto aktívne denne už niekoľko rokov praktizuje Wim Hof metódu, sprevádza ľudí na ceste k nej na svojich WHM jednodňovkách alebo WHM víkendových pobytoch. Ukazuje, ako je možné žiť naplno a s radosťou. Inšpiruje vlastným príkladom ako znovu objaviť svoju vnútornú silu, rovnováhu a potenciál. Viac o Jurajovi nájdete tu.

Referencie, video, fotky z jednodňoviek a víkendoviek pozri TU

Jurajovi môžete napísať cez web alebo priamo na info@jurajbucek.sk.

PROSÍM, PODPOR DOBRÚ VEC a pridaj sa do mojej Wim Hof Method skupiny a Fan page na Facebooku, inšpiruj seba aj iných, zdieľaj a ostaň informovaný/á.

Link na Facebook Fan Page

Link na Facebook skupinu

Link na Instagram

Juraj Buček
admin@jurajbucek.sk
0 0 hlasy/hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre