juraj bucek wim hof method certified instructor | certifikovaný inštruktor metódy Wima Hofa | Wim Hof metóda

Stal som sa certifikovaným inštruktorom Wim Hof metódy

Je to tu! Stal som sa certifikovaným inštruktorom Wim Hof metódy.

 

Po rokoch aktívneho praktikovania metódy, kedy som laicky inšpiroval mnohých ľudí v mojom okolí, som sa rozhodol v septembri 2020 osloviť priamo Wim Hof Method akadémiu s cieľom sa stať oficiálnym certifikovaným inštruktorom metódy Wima Hofa a získať tak znalosti, skúsenosti a zručnosti nevyhnutné k správnemu a bezpečnému sprevádzaniu ľudí na ceste k metóde. Tak som napísal do Holandska a dodnes si pamätám, že presne mesiac pred Vianocami 2020 mi odpísali toto (nižšie preklad v slovenčine):

 

„Hi Juraj,
 
Thanks for your email, and interest in becoming an instructor. In order to become an instructor, you will first have to complete the online Fundamentals course. After, you will have to complete the Advanced and  Master Modules. Only after completing all 3, will you be able to teach the method to others.“ 
 
„Ahoj Juraj,

Ďakujeme za tvoj e-mail a záujem stať sa inštruktorom. Aby si sa mohol stať inštruktorom, je potrebné najskôr absolvovať online základný kurz. Potom budes musieť dokončiť pokročilý a master modul. Až po dokončení všetkých troch budeš môcť túto metódu učiť ostatných.“

 

A to bol začiatok mojej cesty za cieľom sa stať WHM certifikovaný inštruktor, schopný odborne, ľudsky a bezpečne sprevádzať ľudí metódou Wima Hofa so zameraním na skvelý zážitok, jednoduchosť, efektivitu a dlhodobú udržateľnosť a najmä schopnosť absolventov samostatne a správne praktikovať metódu po absolvovaní intenzívneho workshopu. 

 

Potom však prišla doba „covidová“ a Innerfire oficiálna certifikačná WHM autorita sa musela prispôsobiť tejto situácii a ja som si potrénoval 2 veľmi dôležité vlastnosti a to trpezlivosť a odhodlanosť prekonávať prekážky  za svojim cieľom.  A potom som čakal a čakal a ešte raz trpezlivo čakal a popri tom som praktikoval a ešte raz systematicky praktikoval WHM metódu, ktorá mi dávala vnútornú silu a energiu vydržať :-).

A dočkal som sa. skoro po 5 mesiacoch, konkrétne 30. Marca 2021 prišiel oficiálny email z akadémiu, že ak som stále odhodlaný a mám záujem sa stať certifikovaným inštruktorom, tak teraz je ten správny čas a miesto sa zapísať, zaplatiť a nastúpiť cestu za svojim cieľom. A tak sa aj stalo 🙂

 

A veľký tresk nastal 27.8.2021 online webinárom, kde nám zástupcovia WHM akadémie predstavili, čo nás bude čakať, nasledujúceho pol roka. Dnes môžem zodpovedne povedať, že na tejto ceste som v 10 častiach „Advanced“ modulu skutočne veľa študoval, získal som novú prax z pohľadu inštruktora metódy a tiež dôležitú spätnú väzbu od najlepších z najlepších svetových inštruktorov. Nadobudol som tiež nové praktické zručnosti, tipy a skúsenosti z reálnej praxe, nesmierne dôležité pre správne a bezpečné sprevádzanie metódou. Pol ročná intenzívna príprava (štúdium skrípt a odborných štúdii, praktické učenie, prezentovanie a koučing pre ostatných, fyzické praktizovanie metódy správnym spôsobom, získavanie spätnej väzby a neustále sa zlepšovanie, a pod.)  mala za cieľ transformovať samého seba z pozície praktizovateľa metódy do role inštruktora. Validácia či sa cieľ podaril, alebo nie, bola predmetom finálneho fyzického „Master“ modulu, ktorý sa uskutočnil v 01/2022 v poľských Krkonošiach vo Wim Hof tréningovom centre v Przesieke. Master module mal za úlohu nás dokonale preveriť. Ukáž ako to vieš v praxi. Bez nášho vedomia boli simulované rôzne situácie, ktoré v praxi skutočne nastávajú s cieľom sledovať ako si z danou krízovou situáciou poradíme, ako budeme postupovať, čo budeme konkrétne robiť a pod..

 

Nenechal som nič na náhodu a po celú dobu som sa vždy riadil heslom, „buď si pripravený, alebo prekvapený“ a výsledok sa dostavil vo forme veľmi úspešnej evaluácie a certifikátu inštruktora Wim Hof metódy v 02/2022 a tešim sa na prvý oficiálny workshop, kde budem môcť naplno zúročiť nabodudnuté skúsenosti z WHM akadémie 2021/2022.

 

Pozri viac o mojej certifikácii TU 


Juraj Bucek Wim Hof Method podpis

Juraj BučekWim Hof Method Certifikovaný inštruktor.

Každý deň žije svoj život aj vďaka WHM metóde nalepšie ako vie. Je vďačný, že môže inšpirovať druhých ako si Wim Hof Metódou rýchlo a jednoducho zlepšiť fyzickú aj psychickú odolnosť a nájsť nový zdroj životnej sily, zdravia a energie pre šťastnejší život. Niekoľko rokov späť sa rozhodol zabuchnúť tú „bedňu“ s nápisom minulosť, Zbavil sa svojich bŕzd a obmedzujúcich presvedčení a dal si povolenie prosperovať a udržiavať harmóniu pre neho v dôležitých oblastiach života, ktorými sú seba rozvoj, zdravie a kondícia rodina a vzťahy a peniaze. 

Juraj je autorom online eBooku 10 Benefitov metódykde objavíte skvelé prínosy metódy a ako bonus – funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať tak ešte viac životnej energie, zdravia a sily pre vás život. Juraj o čom píše a hovorí to aj žije a preto aktívne denne už niekoľko rokov praktizuje Wim Hof metódu, sprevádza ľudí na ceste k nej na svojich WHM jednodňovkách alebo WHM víkendových pobytoch. Ukazuje, ako je možné žiť naplno a s radosťou. Inšpiruje vlastným príkladom ako znovu objaviť svoju vnútornú silu, rovnováhu a potenciál. Viac o Jurajovi nájdete tu.

Referencie, video, fotky z jednodňoviek a víkendoviek pozri TU

Jurajovi môžete napísať cez web alebo priamo na info@jurajbucek.sk.

PROSÍM, PODPOR DOBRÚ VEC a pridaj sa do mojej Wim Hof Method skupiny a Fan page na Facebooku, inšpiruj seba aj iných, zdieľaj a ostaň informovaný/á.

Link na Facebook Fan Page

Link na Facebook skupinu

Link na Instagram

Juraj Buček
admin@jurajbucek.sk
0 0 hlasy/hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre