energia ranného slnka wim hof metóda

Vyskúšajte tento funkčný tip ako získať extra energiu

V dnešnej zrýchlenej dobe je väčšina ľudí neustále zaneprázdnených a systém vyžaduje od nás, aby sme zvládli množstvo úloh potrebných pre náš každodenný život, k čomu je potrebné mať dostatok energie. Mnohí ľudia vyvažujú prácu a vzťahy svojimi záľubami a aby sme zvládli veci, ktoré urobiť musíme a veci, ktoré chceme, je dôležité mať spoľahlivý zdroj životnej vitality a sily.

 

Pri nedostatočnej energii sa často cítime unavení a naša motivácia robiť veci sa zmenší 🙁

 

     Avšak, je tu skvelá správa. Práve Wim Hof metóda a jej techniky predstavujú efektívny nástroj pre generovanie dôležitej energie pre život. Špeciálne Wim Hof dychové cvičenia sú veľmi energizujúce, pri ktorom sa uvoľnia vysoké dávky adrenalínu, ktorý okamžite posilní telo a uvoľní taktiež extra energiu. Wim Hof dýchacia technika je pre telo pozitívnym stresujúcim faktorom. Signalizuje telu, aby reagovalo a sympatický nervový systém naštartuje okamžité posilnenie organizmu s použitím tzv. módu „bojuj alebo utekaj“ a telo začne okrem iného generovať rôzne hormóny akými sú adrenalín, kortizol, serotonín a pod., s cieľom dostať telo do maximálne možného funkčného stavu plného sily a energie.

 

     Ďalším zdrojom energie je taktiež vystavovanie sa chladu, napríklad vo forme pravidelnej rannej studenej sprchy, ktorá trénuje cievy. To priamo stimuluje krvný obeh a zvyšuje rýchlosť metabolizmu, čo má za následok výrazné zvýšenie energie 🙂

 

A teraz sľúbený tip na získanie extra životnej energie 🙂  

 

     Využite energiu ranného slnka v kombinácii so vzdušným kúpeľom.

Získajte blahodarnú energiu z ranného slnka. Pomôže vám to nielen cítiť sa šťastnejšie, ale budete mať aj kvalitnejší spánok, podporíte zdravie vašich kostí, látkovú výmenu. Tento druh rannej terapie slnkom pomáha tiež regulovať hormóny, psychickú pohodu a posilňuje imunitný systém (2). Všetky tieto skvelé výhody môžete mať už za 10 minút denne, bez akéhokoľvek zaťaženia vášho bankového účtu.

Ďalším skvelým benefitom takéhoto slnečného kúpeľa je vitamín D. Je to vitamín rozpustný v tukoch, ktorý sa ukladá v pečeni a tukových tkanivách. To znamená, že ak sa rozhodnete doplniť svoj príjem vitamínu D, musíte ho pre lepšiu absorpciu brať so zdravým tukom. Vitamín D sa trochu líši od ostatných vitamínov, pretože naše telo si väčšinu nášho vitamínu D vyrába samo premenou slnečného žiarenia na chemické zlúčeniny, ktoré môže ďalej využívať. Tieto látky sú v skutočnosti premenené na život prospešné hormóny a preto má takýto bezpečný, krátkodobý, ranný slnečný kúpeľ blahodarné účinky na naše telo aj myseľ (2). A okrem iného budete mať aj pekne opálenú pokožku 🙂

 

Nechajte na svoje telo pôsobiť ranný čerstvý vzduch a za niekoľko minút, keď sa cievny systém prispôsobí vonkajšiemu prostrediu, si uvedomíte, že je vám príjemne. Hýbte sa, zacvičte si jogové cviky, strečing, pilates, prípadne úplne ideálne sa hýbte do rytmu vašej obľúbenej hudby a nechajte svoje telo sa voľne hýbať. Otužíte tým svoje telo a získate novú energiu pre váš deň.

 

PS: Toto môže byť skvelý krok po Wim Hof dychovom cvičení a zároveň skvelá príprava pred chladovou terapiou – studená sprcha alebo ľadový kúpeľ v prírodnej vode, či záhradnej kadi, ako to bolo v mojom prípade (pozrite nižšie fotky…)

Užívajte život 🙂

 

——————

2. Babcock, Jillian. “The Vitamin Deficiency Up to 90% of People Have?” Dr. Axe, Dr. Axe, 14 June 2018, draxe.com/vitamin-d-deficiency-symptoms/.

 


Juraj Bucek Wim Hof Method podpis

Juraj BučekWim Hof Method Certifikovaný inštruktor.

Každý deň žije svoj život aj vďaka WHM metóde nalepšie ako vie. Je vďačný, že môže inšpirovať druhých ako si Wim Hof Metódou rýchlo a jednoducho zlepšiť fyzickú aj psychickú odolnosť a nájsť nový zdroj životnej sily, zdravia a energie pre šťastnejší život. Niekoľko rokov späť sa rozhodol zabuchnúť tú „bedňu“ s nápisom minulosť, Zbavil sa svojich bŕzd a obmedzujúcich presvedčení a dal si povolenie prosperovať a udržiavať harmóniu pre neho v dôležitých oblastiach života, ktorými sú seba rozvoj, zdravie a kondícia rodina a vzťahy a peniaze. 

Juraj je autorom online eBooku 10 Benefitov metódykde objavíte skvelé prínosy metódy a ako bonus – funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať tak ešte viac životnej energie, zdravia a sily pre vás život. Juraj o čom píše a hovorí to aj žije a preto aktívne denne už niekoľko rokov praktizuje Wim Hof metódu, sprevádza ľudí na ceste k nej na svojich WHM jednodňovkách alebo WHM víkendových pobytoch. Ukazuje, ako je možné žiť naplno a s radosťou. Inšpiruje vlastným príkladom ako znovu objaviť svoju vnútornú silu, rovnováhu a potenciál. Viac o Jurajovi nájdete tu.

Referencie, video, fotky z jednodňoviek a víkendoviek pozri TU

Jurajovi môžete napísať cez web alebo priamo na info@jurajbucek.sk.

PROSÍM, PODPOR DOBRÚ VEC a pridaj sa do mojej Wim Hof Method skupiny a Fan page na Facebooku, inšpiruj seba aj iných, zdieľaj a ostaň informovaný/á.

Link na Facebook Fan Page

Link na Facebook skupinu

Link na Instagram

Juraj Buček
admin@jurajbucek.sk
5 2 hlasy/hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre