wim hof metóda vedecký dôkaz

Vyznávači Wim Hof metódy majú silnejšiu imunitu, preukazuje veda

Špeciálne v tomto čase je témou mnohých rozhovorov odolnosť voči korona vírusu SARS-CoV-2, kde samozrejme veľkú rolu v prekonaní prípadného ochorenia COVID-19 zohráva naša imunita. Imunitný systém je jedným z kľúčových obranných mechanizmov, ktorý nás chráni pred vírusmi, baktériami, či inými patogénmi, ktoré spôsobujú ochorenia. Ak je imunitný systém slabý, je možné, že patogén zvíťazí a človek ochorie. Práve preto je prirodzené posilňovanie imunitného systému skvelý spôsob ako zostať zdravý.

Imunitný systém je úzko prepojený s rôznymi procesmi nášho tela, preto je možné ho spätne posilňovať špecifickou a cielenou intervenciou určitých častí nášho tela, čo je presne spôsob, ktorý využíva Wim Hof metóda.

Praktický efekt metódy potvrdzuje pozitívnou spätnou väzbou stále viac ľudí po celom svete a paralelne s tým vedecký výskum priniesol dôkazy o tom, že ľudia praktikujúci metódu Wima Hofa majú v porovnaní s ostatnými výrazne silnejšiu imunitnú odpoveď na vírusy, baktérie, či iné patogény. Aj vďaka tomuto sa v posledných rokoch metóda stala predmetom detailného vedeckého skúmania, či riadených štúdii.

     Lekári a vedci po celom svete dnes disponujú konkrétnymi dôkazmi potvrdzujúcimi mnohé výhody súvisiace s praktikovaním metódy, vrátane posilnenia imunitnej odpovede organizmu, čo  viedlo v roku 2014 na Radbaudskej univerzite k prelomovej vedeckej štúdii.

Dvanástim náhodne vybraných ľuďom, ktorých Wim naučil svoju metódu iba za 4 dni, bol do žily priamo vstreknutý endotoxín a výsledky preukázali, že rovnako ako Wim, aj všetci ostatní dokázali ovládať svoj sympatický nervový systém a teda odpoveď imunitného systému a všetci boli na obrovské prekvapenie lekárov bezpríznakoví.

Štúdia bola zameraná na overenie, či je možné výsledky z prvej štúdie o Wimovi reprodukovať s väčšou skupinou a tiež preukázala, že protizápalové mediátori boli o 200% vyššie, zatiaľ čo zápalové mediátori o 50% nižšie.

     Pozrite si nižšie pekne spracované video k výsledkom štúdie, alebo si môžete pozrieť vedecké podloženie metódy na tomto odkaze.   


Juraj Bucek Wim Hof Method podpis

Juraj BučekWim Hof Method Certifikovaný inštruktor.

Každý deň žije svoj život aj vďaka WHM metóde nalepšie ako vie. Je vďačný, že môže inšpirovať druhých ako si Wim Hof Metódou rýchlo a jednoducho zlepšiť fyzickú aj psychickú odolnosť a nájsť nový zdroj životnej sily, zdravia a energie pre šťastnejší život. Niekoľko rokov späť sa rozhodol zabuchnúť tú „bedňu“ s nápisom minulosť, Zbavil sa svojich bŕzd a obmedzujúcich presvedčení a dal si povolenie prosperovať a udržiavať harmóniu pre neho v dôležitých oblastiach života, ktorými sú seba rozvoj, zdravie a kondícia rodina a vzťahy a peniaze. 

Juraj je autorom online eBooku 10 Benefitov metódykde objavíte skvelé prínosy metódy a ako bonus – funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať tak ešte viac životnej energie, zdravia a sily pre vás život. Juraj o čom píše a hovorí to aj žije a preto aktívne denne už niekoľko rokov praktizuje Wim Hof metódu, sprevádza ľudí na ceste k nej na svojich WHM jednodňovkách alebo WHM víkendových pobytoch. Ukazuje, ako je možné žiť naplno a s radosťou. Inšpiruje vlastným príkladom ako znovu objaviť svoju vnútornú silu, rovnováhu a potenciál. Viac o Jurajovi nájdete tu.

Referencie, video, fotky z jednodňoviek a víkendoviek pozri TU

Jurajovi môžete napísať cez web alebo priamo na info@jurajbucek.sk.

PROSÍM, PODPOR DOBRÚ VEC a pridaj sa do mojej Wim Hof Method skupiny a Fan page na Facebooku, inšpiruj seba aj iných, zdieľaj a ostaň informovaný/á.

Link na Facebook Fan Page

Link na Facebook skupinu

Link na Instagram

Juraj Buček
admin@jurajbucek.sk
0 0 hlasy/hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre