Wim Hof Method dýchacie cvičenie

Pozrite, čo sa stane, keď budete dýchať ako Wim Hof!

Keď som pred rokmi objavil metódu Wima Hofa, tak som pravdu povediac najskôr podceňoval význam a dôležitosť dychového cvičenia a zameriaval som svoju pozornosť najmä na  druhý pilier metódy na terapiu chladom. Avšak ihneď po prvých troch sériách dychového cvičenia som zaznamenal okamžitú úľavu od napätia a stresu a bol som v ten deň veľmi kreatívny a nápady mi prichádzali jeden za druhým. Ihneď som vedel, že toto je to pravé orechové :-). A to bol iba začiatok. Ostatné skvelé možnosti ako využiť rôzne modifikácie dychového cvičenia nájdete aj v mojom eBooku.

 

Dnes po rokoch mám Wimove dýchacie cvičenie zaradené ako jednu so základných súčastí môjho ranného rituálu. Môžem na vlastnej skúsenosti konštatovať, že práve tieto 4 série ranného dýchania, posunuli úroveň mojej vnútornej energie a sily a na úplne iný level a dnes som schopný podávať omnoho lepšie fyzické aj duševné výkony. 

 

PRÍNOSY WIM HOF DÝCHOVÉHO CVIČENIA

Wim Hof Method dýchacie cvičenie

 

Je to úplne jednoduché a krásne ako to perfektne funguje >> Aplikovaním dýchacieho cvičenia Wim Hofovej metódy aktivujete naplno vašu vnútornú silu a potenciál,  generuje sa v organizme veľa energie a tiež pozitívne sa ovplyvňuje nervový systém a rôzne fyziologické procesy v tele.

 

Počas dychového cvičenia sa v organizme vyvoláva na krátku dobu určitá stresová reakcia (tzv. pozitívny stres / Eustres alebo hormetický stres), ktorá v konečnom dôsledku povedie k výrazne väčšej odolnosti voči každodennému stresu, teda fyzickej aj psychickej odolnosti organizmu a posilneniu vlastnej sebadôvery.

 

WIM HOF DÝCHACIE CVIČENIE PRINÁŠA TIETO KONKRÉTNE SKVELÉ BENEFITY!

wim hof method výhody

     lepší spánok

     lepšia nálada a vnútorná pohoda

     zlepšená látková výmena a regenerácia buniek

     uvoľnenie svalového a emocionálneho napätia

     zlepšenie imunity a trávenia

     zníženie krvného tlaku, tepovej frekvencie a posilnenie srdca

     zlepšenie kognitívnych schopností mozgu

     detoxikácia organizmu

     zlepšenie držania tela

     posilnenie pľúc

Všetky benefity WHM metódy nájdete na tomto odkaze.

 

Ako bonus som pripravil pre vás, na tomto odkaze, kompletné zhrnutie faktov a zaujímavých informácií týkajúcich sa Wim Hof dychového cvičenia, kde nájdete odpovede na tieto témy:

  1. PREČO VLASTNE DÝCHAME.
  2. INTRO DO TÉMATIKY.
  3. KONKRÉTNE POSTUPY, AKO NA TO.
  4. NÁSTROJE PRIAMO OD WIMA, KTORÉ POMÔŽU.
  5. PRÍNOSY A BENEFITY WHM DYCHOVÉHO CVIČENIA.
  6. ČO SA DEJE V ORGANIZME POČAS WIM HOF DÝCHACIEHO CVIČENIA?
  7. VEDECKÉ PODLOŽENIE METÓDY …


Juraj Bucek Wim Hof Method podpis

Juraj BučekWim Hof Method Certifikovaný inštruktor.

Každý deň žije svoj život aj vďaka WHM metóde nalepšie ako vie. Je vďačný, že môže inšpirovať druhých ako si Wim Hof Metódou rýchlo a jednoducho zlepšiť fyzickú aj psychickú odolnosť a nájsť nový zdroj životnej sily, zdravia a energie pre šťastnejší život. Niekoľko rokov späť sa rozhodol zabuchnúť tú „bedňu“ s nápisom minulosť, Zbavil sa svojich bŕzd a obmedzujúcich presvedčení a dal si povolenie prosperovať a udržiavať harmóniu pre neho v dôležitých oblastiach života, ktorými sú seba rozvoj, zdravie a kondícia rodina a vzťahy a peniaze. 

Juraj je autorom online eBooku 10 Benefitov metódykde objavíte skvelé prínosy metódy a ako bonus – funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať tak ešte viac životnej energie, zdravia a sily pre vás život. Juraj o čom píše a hovorí to aj žije a preto aktívne denne už niekoľko rokov praktizuje Wim Hof metódu, sprevádza ľudí na ceste k nej na svojich WHM jednodňovkách alebo WHM víkendových pobytoch. Ukazuje, ako je možné žiť naplno a s radosťou. Inšpiruje vlastným príkladom ako znovu objaviť svoju vnútornú silu, rovnováhu a potenciál. Viac o Jurajovi nájdete tu.

Referencie, video, fotky z jednodňoviek a víkendoviek pozri TU

Jurajovi môžete napísať cez web alebo priamo na info@jurajbucek.sk.

PROSÍM, PODPOR DOBRÚ VEC a pridaj sa do mojej Wim Hof Method skupiny a Fan page na Facebooku, inšpiruj seba aj iných, zdieľaj a ostaň informovaný/á.

Link na Facebook Fan Page

Link na Facebook skupinu

Link na Instagram

Juraj Buček
admin@jurajbucek.sk
3 1 hlas
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

2 Komentáre
Najstaršie
Najnovšie
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Jozef
Jozef
3 roky ...

Dobrý deň pán Juraj mám otázku a potreboval by som priamu odpoveď, ako mi môže pomôcť táto wim hof metóda na na moje zdravotné problémy ako sú sarkoidoza pľúc, zvýšený cholesterol a hlavne psychosomatika a tráviace ťažkosti následné rôzne zápaly v tele. Ak by som vás mohol poprosiť o bližšie informácie konkrétnych benefitov na moje ťažkosti. Ďakujem s úctou Jozef