wim-hof-method-head-stand-Juraj-Bucek-certified-instructor

Aj keď sa postavíš na hlavu, tak stres z nej nedostaneš, LEDA ŽE BY…

Keď som pred 4 rokmi išiel na Wim Hof jednodňový, intenzívny workshop, tak som ani len netušil, ako mi to veľmi pomôže, okrem iných skvelých benefitov, utíšiť a doslova „vypnúť hlavu“ a odstrániť vnútorné napätie, stres a nepokoj, ktorý sa vo mne potichu akumuloval všetky tie dlhé roky počas bežného života (práca, povinnosti, logistika, domácnosť, termíny, všetko rýchlo a hneď – veď to dobre všetci poznáme ☹️).

 

Teda každý z nás je vystavovaný rôznym záťažovým situáciám, čo u väčšiny z nás (ja nie som výnimka) môže viesť k vnútornému napätiu a stresu a väčšinou je len otázkou času, kedy sa tlak nahromadí a začne nás doslova „zožierať“ a ovládať a naša životná energia, zdravie a úsmev sa začnú pomaly vytrácať z nášho života.

 

Stres potom urobí svoje v emočnej rovnováhe a tiež urobí „šarapatu“ na fyzickom zdraví. Z vlastnej skúsenosti viem potvrdiť, že schopnosť jasne myslieť, efektívne fungovať a najmä užívať si každodenný život bude 100% fuč. Najhoršie na tom je, že si to aj uvedomujeme, ale každodenný život okolo nás, nám akosi nedáva možnosť vyskočiť z tohto „čertovho kola“, pričom účty neprestanú prichádzať, nikdy nebude viac ako 24 hodín denne na život a je pravdepodobné, že pracovné, rodinné a ostatné povinnosti budú vždy náročné a večer človek leží v posteli, pozerá do stropu a hlava ide na plné obrátky a vnútorné napätie a stres pridáva postupne a hlavne nenápadne a potichu na intenzite ☹️.

 

A takto som aj ja osobne žil mnoho rokov a skúšal som všetko možné aj nemožné ako sa „hodiť do kľudu“, ale nič nefungovalo tak rýchlo a najmä dlhodobo ako práve zafungovala Wim Hof metóda 🙂!

 

Metóda poskytuje skutočne funkčné nástroje, ktoré okamžite umožňujú v každodennom živote, okrem iných benefitov, efektívne redukovať stres a udržať duševnú pohodu. Inými slovami SPRÁVNE A KONTINUÁLNE praktizovanie troch pilierov metódy a to Wim Hof dýchové cvičenie a postupné vystavovanie sa chladu a nastavenie mysle, resp. sústredenie je kľúčom k zmierneniu fyzického aj emocionálneho stresu a napätia 👍.

 

A teda zdalo by sa, že  „aj keď sa postavíš na hlavu, tak stres z nej nedostaneš, LEDA ŽE BY…“ sme si dali spoločne povolenie si predstaviť, aké by to bolo skvelé cítiť sa skutočne menej stresovaný svojim pracovným a osobným životom a zostať kľudným a vyrovnaným aj pri naozaj náročných stresových situáciách. Dnes môžem už ako Wim Hof Method certifikovaný inštruktor zodpovedne konštatovať  „Áno je to možné. Je to v silách, každého z nás.“ A práve to je jeden z dôvodov, prečo to celé robím, aby som mohol inšpirovať druhých ľudí a pomôcť im napríklad aj zvládať lepšie stres na ich vlastnej ceste životom. 👍

 

ALE POZOR, má to jeden háčik, metódu je potrebné praktizovať správne a keď dnes vidím mnohé zaručené videá, ako na to, na youtube a sociálnych sieťach, tak sa ani nečudujem, že po prvých amatérskych pokusoch, prípadne aj po prečítaní oficiálnej Wimovej knihy, to ľudia zabalia s konštatovaním – toto nie je pre mňa, alebo na mňa to nefunguje a podobne, čo pri 99% je spôsobené, že metódu praktikovali nesprávne.

 

Dokonca niektorí si aj zakúpia WHM online kurzy (čo bol aj môj prípad), ale bez skutočnej spätnej väzby od WHM inštruktora, rôznych personalizovaných tipov a súvislostí môžu mylne praktikovať metódu s mnohými chybami a želané výsledky sa stále nebudú dostavovať, až rezignujú a šups späť ku starým vzorcom a stres môže znova pekne deštruktívne pôsobiť ☹️.

 

TOTO JE DÔVODOM, PREČO AJ SAMOTNÝ WIM A INNERFIRE (oficiálna certifikačná autorita) A TAKTIEŽ AJ JA SKUTOČNE ODPORÚČAME PROSTREDNÍCTVOM CERTIFIKOVANÉHO INŠTRUKTORA SA NECHAŤ BEZPEČNE A ODBORNE PREVIESŤ WIM HOF METÓDOU NA OFICIÁLNOM JEDNODŇOVOM, INTENZÍVNOM WORKSHOPE (Whm Fundamentals workshop) a pri mojich workshopoch sa zameriavam špeciálne na to, aby to bol pre vás prijemný a skvelý zážitok a zároveň aby ste aj po tomto workshope vedeli správne, samostatne a efektívne metódu doma praktikovať, čo vám môže priniesť ako už miliónom ľuďom tam vonku doslova život meniace benefity.

 

Ako BONUS ZDARMA mám tu pre vás môj ebook, ktorý stručne popisuje 10 mnou vybraných benefitov metódy a poskytuje priamo v ebooku funkčný návod na zmiernenie stresu. Stiahni si svoj ebook ešte dnes na tomto LINKU

A zarezervuj si svoje miesto ešte dnes na Intenzívny, jednodňový workshop Wim Hof metódy (WHM Fundamentals Workshop), keďže miesta sa rýchlo míňajú >>> Zarezervovať workshop TU

 

A keďže názov článku je celkom príznačný, tak som si dnes ráno počas aktivovania tela strečingom pred WHM dychovým cvičením, zaradil do cvičenia aj stojku na hlave (teda na pni zo stromu – viď video nižšie :-)). Potom samozrejme ako každý deň som si dal cca 15 min 4 série WHM dychového cvičenia a 3 minútky ľadovú sprchu, čo urobilo s mojim fyzických a mentálnych stavom doslova zázraky – ale to je už iný príbeh, ktorý si rozpovieme priamo na workshope 🙂!.

 

Teším sa na vás.

Krásny deň a užívajte život.

Juraj 🙂


Juraj Bucek Wim Hof Method podpis

Juraj BučekWim Hof Method Certifikovaný inštruktor.

Každý deň žije svoj život aj vďaka WHM metóde nalepšie ako vie. Je vďačný, že môže inšpirovať druhých ako si Wim Hof Metódou rýchlo a jednoducho zlepšiť fyzickú aj psychickú odolnosť a nájsť nový zdroj životnej sily, zdravia a energie pre šťastnejší život. Niekoľko rokov späť sa rozhodol zabuchnúť tú „bedňu“ s nápisom minulosť, Zbavil sa svojich bŕzd a obmedzujúcich presvedčení a dal si povolenie prosperovať a udržiavať harmóniu pre neho v dôležitých oblastiach života, ktorými sú seba rozvoj, zdravie a kondícia rodina a vzťahy a peniaze. 

Juraj je autorom online eBooku 10 Benefitov metódykde objavíte skvelé prínosy metódy a ako bonus – funkčný návod ako sa zbaviť stresu a získať tak ešte viac životnej energie, zdravia a sily pre vás život. Juraj o čom píše a hovorí to aj žije a preto aktívne denne už niekoľko rokov praktizuje Wim Hof metódu, sprevádza ľudí na ceste k nej na svojich WHM jednodňovkách alebo WHM víkendových pobytoch. Ukazuje, ako je možné žiť naplno a s radosťou. Inšpiruje vlastným príkladom ako znovu objaviť svoju vnútornú silu, rovnováhu a potenciál. Viac o Jurajovi nájdete tu.

Referencie, video, fotky z jednodňoviek a víkendoviek pozri TU

Jurajovi môžete napísať cez web alebo priamo na info@jurajbucek.sk.

PROSÍM, PODPOR DOBRÚ VEC a pridaj sa do mojej Wim Hof Method skupiny a Fan page na Facebooku, inšpiruj seba aj iných, zdieľaj a ostaň informovaný/á.

Link na Facebook Fan Page

Link na Facebook skupinu

Link na Instagram

Juraj Buček
admin@jurajbucek.sk
0 0 hlasy/hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre